Ինչու՞ են ծեծել ակտիվիստներին 04/02/2015   13:27  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ մահակներով և կռփազենքերով երեք անձի մարմնական վնասվածք պատճառելու դեպքի առթիվ։
Ըստ Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայք-էջի՝ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում ապրիլի 1-ին ստացվել են քաղաքացիներ Ն. և Հ. Սամսոնյանների, Տ.Սարգսյանի հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերը՝  որոնց համաձայն առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձը (անձինք) 2015 թվականի մարտի 23-ին՝ ժամը 02-ի սահմաններում,  Ավան վարչական շրջանում մահակներով եւ կռփազենքերով հարվածներ է հասցրել Ն. և Հ. Սամսոնյանների, Տ.Սարգսյանի  գլխի և մարմնի տարբեր մասերին։ Հարվածների հետևանքով վերջիններիս պատճառվել են մարմնական վնասվածքներ։
Նկատի ունենալով, որ նյութերում առկա են հանցագործության հատկանիշներ՝ քննչական բաժնում 02.04.15թ. հարուցվել է քրեական գործ՝ երեք անձի դիտավորությամբ մարմնական վնասվածքներ պատճառելու դեպքի առթիվ։
Նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ՝ պարզելու մարմնական վնասվածքների բնույթը եւ ծանրության աստիճանը, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական եւ դատավարական միջոցառումներ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի հետազոտումն ապահովելու, առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձի (անձանց) ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։

Уголовное дело возбуждено по факту инцидента с избиением активистов в Ереване 04/02/2015 14:22 | Криминальная хроника
Следственный комитет Армении возбудил уголовное дело по факту инцидента с избиением активистов в одном из спальных районов Еревана. Об этом сообщается на официальном сайте Следственного комитета Армении.
"1 апреля в следственный отдел административных районов Аван и Нор Норк следственного управления СК РА по г. Ереван поступили материалы, подготовленные на основе сообщений граждан Н и Г. Самсонянов и Т. Саркисяна, согласно которым предполагаемый преступник(преступники) 23 марта 2015 года, около 02.:00 по местному времени нанесли Н. и Г. Самсонянам и Т. Саркисяну удары дубинками и кастетами по голове и другим частям тела, в результате чего последние получили телесные повреждения", - отмечается в сообщении.
“С учетом того, что в описанном в материалах деянии содержатся признаки состава преступления, в следственном отделе 02.04.2015 г. возбуждено уголовное дело по факту умышленного причинения трем лицам телесных повреждений", - говорится в релизе.
“Назначены судебно-медицинские экспертизы для установления характера и степени тяжести телесных повреждений. Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные мероприятия для обеспечения, многостороннего исследования всех обстоятельств инцидента и установления личности предполагаемого преступника(преступников)”, - информирует СК РА.