Ծառուկյանի փեսան կնշանակվի Կոտայքի մարզպետ. Նա ներկա է կառավարության նիստին 04/02/2015   11:56  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Կոտայքի մարզպետի պաշտոնը կվստահվի ԲՀԿ նախկին առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի փեսա, Աբովյանի քաղաքապետ Կարապետ Գուլոյանին:
Կառավարության նիստի այսօրվա օրակարգում հարցն արդեն ներառված է, բայց կառավարությունը հարցը կքննարկի նիստի ամենավերջում:
Ի դեպ, ինքը` Կարապետ Գուլոյանը, այս պահին կառավարությունում է:
Հիշեցնենք՝ Գագիկ Ծառուկյանի՝ ԲՀԿ-ից և քաղաքականությունից հեռանալուց հետո ԲՀԿ-ից դուրս գալու դիմում էր գրել նաև նրա փեսան` Կարաապետ Գուլոյանը:
Նա հայտարարել էր, որ դադարեցնում է իր քաղաքական գործունեությունը, բայց մնալու է Աբովյանի քաղաքապետի պաշտոնում:
Կարապետ Գուլոյանը, փաստորեն, Կոտայքի մարզի պաշտոնում կփոխարինի այսօր այդ պաշտոնից ազատված Արամ Հարությունյանին:
Ինչ վերաբերում է վերջինին, ապա, ըստ շրջանառող լուրերի, նա առաջիկայում կնշանակվի Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի ղեկավար, որի նախկին նախագահը` Վահե Հակոբյանը, նոյեմբերի 21-ին ազատվել էր աշխատանքից`իր  դիմումի համաձայն:

Пост губернатора Котайкской области Армении достанется зятю Гагика Царукяна 04/02/2015   12:15  |  Актуальная тема
Пост губернатора Котайкской области Армении доверят зятю бывшего лидера партии “Процветающая Армения” Гагика Царукяна – мэру города Абовян Карапету Гулояну.
Вопрос включен в повестку сегодняшнего заседания правительства, однако кабмин обсудит его в самом конце заседания.
Напомним, что после ухода Гагика Царукяна из ППА и политики, заявление о выходе из партии подал также его зять Карапет Гулоян.
Он заявил, что прекращает свою политическую деятельность, однако останется на посту градоначальника Абовяна.
Напомним, сегодня Арам Арутюнян был освобожден с поста губернатора Котайкской области.
Согласно муссируемым сведениям, Арам Арутюнян вскоре будет назначен на должность руководителя Государственного комитета водного хозяйства Армении, прежний глава которого Ваге Акопян 21 ноября подал в отставку по собственному желанию.