Հիմնադիր խորհրդարանի անդամին դանակահարելու մեջ կասկածվողը Կամո Խաչատրյանը ձերբակալվել է 04/01/2015   16:26  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Գյումրիում քաղաքացի Հրաչիկ Միրզոյանին կտրող-ծակող գործիքով մարմնական վնասվածք պատճառելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով կասկածյալն այսօր ձերբակալվել է։ Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2015 թվականի մարտի 28-ին ահազանգ էր ստացվել, որ նույն օրը՝ ժամը 16։45-ի սահմաններում, Գյումրու Թատերական հրապարակում տեղի ունեցած հավաքի ժամանակ  կտրող-ծակող գործիքով մարմնական վնասվածք է պատճառվել Երևանի բնակիչ Հ.Միրզոյանին։ Նախնական ախտորոշմամբ՝ քաղաքացուն պատճառվել է կրծքավանդակի ձախ կեսի կողմնային պատի 9-րդ և 10-րդ միջկողային տարածքի կտրած-ծակած թափանցող վերք։
Դեպքի առթիվ Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով, կատարվել դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել փորձաքննություն։
Հ.Միրզոյանը ճանաչվել է որպես տուժող և հարցաքննվել։ Վերջինս ցուցմունքներ է տվել դեպքի հանգամանքների մասին և նշել, որ  հիվանդանոց տեղափոխվելուց հետո իրեն լուսանկար են ցույց տվել, որում ինքը ճանաչել է իրեն մարմնական վնասվածք պատճառած անձին և նկարագրել նրան։ Պարզվել է, որ լուսանկարում պատկերված անձը հանդիսանում է Շիրակի մարզի բնակիչ Կ.Խաչատրյանը։
Կ.Խաչատրյանը 2015 թվականի ապրիլի 1-ին ինքնակամ ներկայացել է իրավապահ մարմիններին, և նույն օրը քննիչի կողմից ձերբակալվել՝ Հ.Միրզոյանին ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու կասկածանքով՝ նախատեսված ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով։
Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։
13:19 01/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիի թատերական հրապարակում միջադեպի գործով կասկածյալը հարցաքննվում է
19:40 30/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրու թատերական հրապարակում դանակահարված Հրաչիկ Միրզոյանը ճանաչել է իրեն մարմնական վնասվածք պատճառած անձին
14:21 04/12/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Նախախորհրդարանի» անդամների ավտոմեքենաների հրկիզումների դեպքերի քննությունը կկատարվի Երևանի քննչական վարչությունում
14:08 29/11/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԴյուրավառ հեղուկը լցրել է «Բենտլի» մակնիշի ավտոմեքենայի վրա եւ հրկիզել (Տեսանյութ)
09:24 29/11/2014  |  Մամուլ«Նախախորհրդարան»-ի անդամ Գևորգ Սաֆարյանը դուրս է գրվել հիվանդանոցից. «Չորրորդ Իշխանություն»
20:13 28/11/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՀարուցվել է 6 քրեական գործ՝ Երեւանի տարբեր վարչական շրջաններում ավտոմեքենաների հրկիզման դեպքերի կապակցությամբ. Քննչական կոմիտե
19:25 27/11/2014  |  Քրեական խրոնիկոն«Նախախորհրդարան» շարժման անդամի մեքենայի հրկիզման փաստով քրեական գործ է հարուցվել

Задержан подозреваемый в нанесении ножевого ранения представителю “Учредительного парламента" в ходе митинга в Гюмри 04/01/2015   17:19  |  Актуальная тема
Мужчина, подозреваемый в нанесении колото-резаного ранения представителю оппозиционной гражданской инициативы “Учредительный парламент” Грачику Мирзояну в ходе субботнего митинга на Театральной площади в Гюмри, сегодня был задержан. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Напомним, 28 марта 2015 года поступил сигнал о том, что в тот же день, около 16։45 по местному времени во время митинга, проходившего на Театральной площади в Гюмри, житель Еревана Г. Мирзоян получил ранение от удара колюще-режущим предметом. Согласно предварительному диагнозу, Мирзояну нанесли проникающее колото-резаное ранение в левую половину грудной клетки, в области 9-10 ребер.
По данному факту в следственном управлении СК Армении по Ширакской области возбуждено уголовное дело по ч. 2ст. 112(умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) УК РА.
Г. Мирзоян был признан потерпевшим и допрошен. Он дал показания по поводу случившегося, отметив, что после госпитализации ему показали фотографию мужчины, в котором он опознал человека, нанесшего ему ранение, и описал его. Выяснилось, что на фото был запечатлен житель Ширакской области К. Хачатрян.
1 апреля Хачатрян сдался правоохранительным органам, и в тот же день был задержан по подозрению в совершении деяния, предусмотренного ч.1ст. 112 УК РА.
Расследование продолжается.Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные мероприятия для обеспечения многостороннего исследования всех обстоятельств инцидента.