Դեսպան Տեր-Ստեփանանն ընտրվեց Ֆրանկոֆոնիայի Համագործակցության և ծրագրավորման հանձնաժողովի նախագահ 03/31/2015 14:10 | ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 30-ին Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության Մշտական խորհրդի նիստի ընթացքում, որին մասնակցում էին կազմակերպության 57 անդամ պետություններ, Ֆրանկոֆոնիայում ՀՀ ներկայացուցիչ, դեսպան Քրիստիան Տեր-Ստեփանյանը միաձայն ընտրվեց կազմակերպության Համագործակցության և ծրագրավորման հանձնաժողովի նախագահ` 2 տարի ժամկետով: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիսանալով կազմակերպության թվով չորս ղեկավար մարմիններից մեկը` հանձնաժողովը մշակում և վերահսկում է անդամ պետություններում կազմակերպության կողմից իրագործվող ծրագրերը:

Представителя Армении избрали главой комиссии в Международной организации Франкофонии 03/31/2015   15:45  |  Лента новостей
Представитель Армении в Международной организации Франкофонии, посол Кристиан Тер-Степанян на состоявшемся 30 марта заседания Постоянного совета МОФ был единогласно избран председателем комиссии по сотрудничеству и программированию организации сроком на 2 года. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
Комиссия, будучи одной из четырех руководящих органов организации, разрабатывает проекты и контролирует их реализацию в странах-членах МОФ.