ԱԺ մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում Վահե Էնֆիաջյանին փոխարինեց Վահան Բաբայանը 03/31/2015 16:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Արեւելյան գործընկերության Ռիգայի գագաթաժողովին ընդառաջ՝ ապրիլի 17-ին կանցկացվեն խորհրդարանական լսումներ: Ինչպես տեղեկացնում են ԱԺ հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, այս մասին որոշում է կայացվել Ազգային ժողովի Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի այսօրվա նիստում:
Քննարկվել է նաեւ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի հրաժարականի եւ նոր տեղակալի ընտրության հարցը: Հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Վահե Էնֆիաջյանին այսուհետ կփոխարինի նույն խմբակցության անդամ եւ ԲՀԿ մամուլի խոսնակ Վահան Բաբայանը:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնից հրաժարվելու մասին Վահե Էնֆիաջյանն օրերս գրառել էր իր ֆեյսբուքյան էջում՝ նշելով, որ իր որոշումը պայմանավորված է Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան»խմբակցության քարտուղար ընտրվելու եւ դրանից բխող աշխատանքային ծանրաբեռնված գրաֆիկով: Նա հայտնել էր նաեւ, որ այսուհետ իր գործունեությունը շարունակելու է Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովում:
Միեւնույն ժամանակ Վ.Էնֆիաջյանը հայտնել էր, որ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության նիստի ժամանակ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնի համար առաջարկելու է իր գործընկեր Վահան Բաբայանի թեկնածությունը:

Ваан Бабаян сменил Ваге Энфиаджяна на посту заместителя председателя комиссии НС Армении по вопросам евроинтеграции 03/31/2015   17:40  |  Лента новостей
Член “Процветающей Армении” Ваан Бабаян сменил своего коллегу по фракции Ваге Энфиаджяна на посту заместителя председателя Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по вопросам европейской интеграции. Соответствующий вопрос обсуждался на состоявшемся во вторник под председательством Наиры Зограбян очередном заседании вышеупомянутой комиссии. Об этом сообщает пресс-служба парламента РА.
Как ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, о своем намерении уйти с поста заместителя председателя постоянной комиссии Национального Собрания Армении по вопросам европейской интеграции Ваге Энфиаджян сообщил недавно на своей странице в социальной сети Facebook.
Он отметил, что данное решение связано с его избранием на пост секретаря парламентской фракции “Процветающей Армении и как следствие загруженным рабочим графиком. Он также проинформировал, что продолжит работу в постоянной комиссии НС по внешним сношениям.
Он также сообщил, что на предстоящем заседании собирается предложить кандидатуру своего коллеги Ваана Бабаяна на пост заместителя председателя постоянной комиссии.
Кроме того, по итогам заседания стало известно о планах провести 17 апреля в преддверии Рижского саммита Восточного партнерства парламентские слушания.