ԻԳԻԼ-ը ստանձնել է Նիգերիայում ռազմակայանի վրա հարձակման պատասխանատվությունը
Երևանի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ քաղաքացի Վարդան Կարապետյանի նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայք-էջը:
2015 թվականի մարտին 31-ին` ժամը` 01:30-ի սահմաններում, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը Երևան քաղաքի Պոպովի փողոցում հրազենից կրակել է քաղաքացի Վարդան Կարապետյանի ուղղությամբ, որի հետևանքով վերջինս հրազենային վնասվածք է ստացել որովայնի շրջանում։ Վարդան Կարապետյանը բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել տարածքի բնակիչների կողմից։
Դեպքի առթիվ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով։ Վ.Կարապետյանը ճանաչվել է որպես տուժող:
Կատարվում է նախաքննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքներ պարզելու ուղղությամբ:
Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին միջոցներ ձեռնարկել՝ պարզելու առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը։
«Փաստինֆո»-ն արդեն գրել է, որ շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ Վարդան Կարապետյանը Երրորդմասի Լյովիկի ընկերն է, ով սպանվել էր վերջերս՝ Նուբարաշեն քրեակատարողական հիմնարկի մոտ։ Թե որքանով այս սպանության փորձը կապ ունի Լյովիկի սպանության եւ հանցավոր աշխարհում դրան հաջորդած զարգացումների հետ՝ ցույց կտա ապագան։

Уголовное дело заведено по факту стрельбы в ереванском районе Чарбах 03/31/2015   13:58  |  Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено в следственном отделе административного района Шенгавит следственном управления СК Армении по г. Ереван по факту покушения на убийство гражданина Вардана Карапетяна. Дело заведено по ч. 1ст. 34-104(покушение на убийство) и ч. 1ст. 235(“Незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия (кроме гладкоствольного огнестрельного оружия и патронов к нему), боеприпасов, патронов к нарезному огнестрельному оружию, взрывчатых веществ или взрывных устройств”) УК РА. Об этом сообщается на сайте Следственного комитета Армении(СК РА).
Ведомство также информирует,что В. Карапетян признан потерпевшим. Проводится расследование, предпринимаются необходимые следственные мероприятия для выяснения всех обстоятельств инцидента. Дано поручение соответствующим подразделениям полиции принять меры по установлению личности предполагаемого преступника.
“31 марта 2015 года, около 01:30 на улице Попова в Ереване предполагаемый преступник открыл огонь из оружия по Вардану Карапетяну, в результате чего последний получил огнестрельное ранение в области живота. Вардана Карапетяна госпитализировали в медцентр жильцы прилегающих к территории домов”, - говорится в сообщении.
Ранее появилась информация,что Вардан Карапетян был госпитализирован после того, как в него стреляли в ереванском районе Чарбах. Врачи оценивают его состояние как тяжелое. По некоторым данным, он является другом убитого возле УИУ “Нубарашен” криминального авторитета ”Ерордмасци Лёвика”(Лёвик с Третьего участка).