Ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 03/30/2015   12:57  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից ՀՀ զինված ուժերի  ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ։ Այդ մասին տեղեկանում ենք ՀՀ քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայք-էջից:
29.03.2015թ.՝ ժամը 15:20-ի սահմաններում,   N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, ըստ նախնական տվյալների, հակառակորդի կողմից խոշոր տրամաչափի հրազենից արձակած կրակոցից մարմնական վնասվածք է ստացել ժամկետային զինծառայող, շարքային Հովսեփ Սամսոնի Անդրեասյանը:
Զինհոսպիտալում վիրահատության ժամանակ՝ ժամը 17:45-ի սահմաններում, Հ.Անդրեասյանը մահացել է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

Уголовное дело возбуждено по факту убийства противником армянского солдата 03/30/2015 13:28 | Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено по факту убийства противником армянского солдата, говорится в сообщении, размещенном на официальном сайте Следственного комитета РА.
Дело заведено в Главном военном следственном управлении СК Армении по п. 13 ч. 2 ст.104(убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма) УК РА. Ведется расследование.
“29.03.2015г., около 15:20 по местному времени на боевом опорном пункте оборонительного участка N-ской воинской части, дислоцированной на северо-восточном направлении линии соприкосновения, по предварительным данным, в результате обстрела, произведенного противником из крупнокалиберного оружия, огнестрельное ранение получил рядовой Овсеп Самсонович Андреасян, 1995 года рождения.