ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն այցելել է Եռաբլուր պանթեոն 03/28/2015   16:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 28-ին հայ քաղաքական, պետական գործիչ Աշոտ Նավասարդյանի ծննդյան 65-ամյակի առթիվ ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը եւ մի խումբ պատգամավորներ այցելել են Եռաբլուր պանթեոն: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը/լ
Խորհրդարանի ղեկավարը ծաղիկներ է խոնարհել ականավոր հայորդու շիրմին: Գալուստ Սահակյանն այցելել է նաեւ Աշոտ Նավասարդյանի անունը կրող դպրոց, ուր եւս ծաղիկներ է խոնարհել Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության հիմնադրի հուշարձանին:
Խորհրդարանի ղեկավարը շրջել է դպրոցում, եղել կրթօջախի ազգային դաստիարակության կենտրոնում եւ ծանոթացել ականավոր հայորդու մասին պատմող նյութերին:
Աշոտ Նավասարդյանին նվիրված միջոցառումն ամբողջացել է հուշ-ցերեկույթով, որի ընթացքում հնչել են պետական գործչի ելույթներից հատվածներ:
17:55 22/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է Ֆրանսիայի խորհրդարանական պատվիրակությանը
16:24 13/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Բելառուսի Հանրապետության խորհրդարանական պատվիրակությանը

Спикер парламента Армении посетил военный пантеон “Ераблур” 03/28/2015   16:37  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян и группа депутатов 28 марта посетили военный пантеон “Ераблур” по случаю 65-летия армянского политического, государственного деятеля Ашота Навасардяна. Об этом сообщает пресс-служба парламента РА.
Глава парламента возложил цветы к могиле выдающегося сына армянского народа. Спикер НС посетил также школу, носящую имя А.Навасардяна, где возложил цветы к памятнику учредителя РПА.
Г.Саакян побывал в школьном центре патриотического воспитания, ознакомился с материалами, повествующими о видном сыне армянского народа. В завершение мемориального утренника, посвященного А.Навасардяну, были зачитаны отрывки из выступлений государственного деятеля.