ԼՂՀ Նախագահի կողմից զինծառայողները պարգևատրվել են՝ մարտական գործողությունների ժամանակ անձնական արիություն ու քաջություն ցուցաբերելու համար 03/28/2015 19:58 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում մարտի 28-ին տեղի է ունեցել պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագաի պաշտոնական կայք-էջից:
2015 թվականի մարտ ամսում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանի տարբեր ուղղություններով հակառակորդի հարձակումները հետ մղելու և նրան արժանի հակահարված տալու, մարտական գործողությունների ժամանակ անձնական արիություն ու քաջություն ցուցաբերելու համար Պաշտպանության բանակի մի խումբ զինծառայողներ պարգևատրվել են պետական պարգևներով, այդ թվում` «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով` 1 հոգի, «Արիության համար» մեդալով` 19 հոգի, «Մարտական ծառայություն» մեդալով՝ 26 հոգի: 22 զինծառայողի հանձնվել են արժեքավոր նվերներ:
Հայրենիքի պաշտպաններին ուղղված իր խոսքում Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ մեր զինվորները ցուցաբերել են մեծ հայրենասիրություն եւ բարձր պրոֆեսիոնալիզմ՝ հերթական անգամ ապացուցելով, որ հայրենիքի սահմանները անսասան են, եւ մեր երկրի անկախության ու անվտանգության դեմ ուղղված հակառակորդի ցանկացած գործողություն դատապարտված է ձախողման:

Президент НКР наградил группу военнослужащих Армии обороны, отличившихся при отражении атак азербайджанских ВС 03/28/2015 20:58 | Лента новостей
Торжественная церемония награждения состоялась в резиденции президента Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяна, сообщает пресс-служба президента НКР.
За отражение в марте 2015 года нападений противника на разных направлениях государственной границы Нагорно-Карабахской Республики и достойный контрудар, личную отвагу и храбрость, проявленные при выполнении боевых действий, группа военнослужащих Армии обороны награждены государственными наградами НКР: орденом "Боевой крест" 2-ой степени - 1 человек, медалью "За отвагу"- 19 человек, медалью "За боевые заслуги"- 26 человек. 22 военнослужащим были вручены ценные подарки.
В своем обращении к защитникам Отечества президент Саакян подчеркнул, что наши солдаты проявили большой патриотизм и высокий профессионализм, в очередной раз доказав, что границы родины незыблемы, и любые действия противника, направленные против независимости и безопасности страны, обречены на неудачу.