ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիպուկ կրակով ճնշել են հակառակորդի կրակակետերը 03/28/2015 18:26 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ մարտի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60, 82 և 120մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7, ՀԱՆ-17 և ՍՊԳ-9 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 17.000 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հավաստանշելով հակառակորդի կրակակետերը, դիպուկ կրակով ճնշել են դրանք` շարունակելով պահպանել վերահսկողությունը օպերատիվ-մարտավարական իրադրության նկատմամբ:

За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня около 1200 раз – Минобороны НКР 03/28/2015 19:32 | Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 8-го по 14-е марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 1200 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, в сторону позиций Армии обороны НКР было произведено более 17000 выстрелов из огнестрельного оружия различного калибра, а также из 60, 82 и 120 мм минометов и гранатометов различного типа.
“Подразделения Армии обороны НКР засекли огневые точки противника и прицельным огнем подавили их, продолжая контролировать оперативно-тактическую обстановку”, - говорится в сообщении.