ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը հանրապետական պատգամավորների բիզնեսներում ստուգումները բնական է համարում 03/27/2015 14:30 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը հանրապետական գործարար պատգամավորների ընկերություններում անցկացվող հարկային ստուգումները նորմալ է համարում:
Այսօր, պատասխանելով լրագրողների հարցերին, նա հիշեցրեց, որ կառավարության ձևավորման օրվանից Սերժ Սարգսյանի կողմից եղել է հայտարարություն, որ որևէ անձնական վերաբերմունք ու կուսակցական պատկանեկություն չի կարող անդրադառնալ հարկային ստուգումների վրա:
«Բոլորը պետք է գործեն հարկային օրինական դաշտում»,- ասաց նա:
Ի դեպ, Վահրամ Բաղդասարյանը նաև տեղեկացրեց, որ ԲՀԿ նախկին առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող ընկերություններում ամիսներ առաջ սկսված հարկային ստուգումները դեռ շարունակվում են:

Глава фракции правящей партии Армении считает нормальным явлением проверки на предприятиях “республиканцев” 03/27/2015 14:44 | Лента новостей
Глава парламентской фракции правящей Республиканской партии Армении(РПА) Ваграм Багдасарян на встрече с журналистами в пятницу заявил, что считает нормальным явлением проверки, проводимые на предприятиях депутатов- предпринимателей.
Он напомнил о заявлении президента Армении Сержа Саргсяна, согласно которому личные отношения и партийная принадлежность никак не могут повлиять на налоговые проверки.
“Все должны действовать в законном налоговом поле”, сказал он.
Он также сообщил, что начатые несколько месяцев назад в принадлежащих бывшему лидеру “Процветающей Армении” Гагику Царукяну предприятиях налоговые проверки все еще продолжаются.