Հակառակորդի կրակակետերը, ստանալով ուժեղ հակահարված, ճնշվել են. ակտիվությունը կասեցվել է 03/26/2015 09:11 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Իրադրությունն առաջնագծում շարունակում է մնալ լարված: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, մարտի 25-ին և լույս 26-ի գիշերը հակառակորդը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 140 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60, 82 և 120 մմ ականանետերից և ՌՊԳ-7 ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում, հակառակորդի ակտիվությունը կասեցվել է, իսկ վերջինիս կրակակետերը ստանալով ուժեղ հակահարված՝ ճնշվել են:
ՊԲ-ն շարունակում է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ողջ երկայնքով պահել վերահսկողության տակ և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Армия обороны НКР пресекла активность противника и мощным контрударом подавила его огневые точки 03/26/2015   09:32  |  Актуальная тема
Ситуация на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения продолжает оставаться напряженной. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
По оперативным данным Армии обороны НКР, в ночь с 25-го на 26-е марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 140 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Согласно сообщению, за это время передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1700 выстрелов.
Помимо стрелкового оружия, противник применил минометы калибра 60, 82 м и 120 мм и гранатометы типа РПГ-7 и АГС-17.
В результате предпринятых передовыми подразделениями АО НКР оперативными действиями, активность противника была пресечена, а его огневые точки подавлены сильнейшим контрударом.
Передовые подразделения АО НКР продолжают контролировать оперативно-тактическую обстановку вдоль всей линии соприкосновения и уверенно нести боевое дежурство.