Վահե Էնֆիաջյանը կլքի ԱԺ մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնը 03/25/2015 17:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի առաջիկա նիստում հանձնաժողովի փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը հրաժարվելու է այդ պաշտոնից:
Այս մասին քիչ առաջ իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է պատգամավորը՝ նշելով, որ իր որոշումը հիմնավորված է Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար ընտրվելու և դրանից բխող աշխատանքային ծանրաբեռնված գրաֆիկով:
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության նիստի ժամանակ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնի համար առաջարկելու եմ իմ գործընկեր Վահան Բաբայանի թեկնածությունը:
Հավելեմ, որ այսուհետ իմ գործունեությունը շարունակելու եմ Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովում»,-մասնավորապես ասված է Վ.Էնֆիաջյանի գրառման մեջ:
Նշենք, որ ԱԺ Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության նորընտիր ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանն է, ով մինչ այդ խմբակցության քարտուղարն էր:

Ваге Энфиаджян собирается покинуть пост замглавы постоянной комиссии НС Армении по вопросам евроинтеграции 03/25/2015   18:11  |  Лента новостей
Заместитель председателя постоянной комиссии Национального Собрания Армении по вопросам европейской интеграции Ваге Энфиаджян на ближайшем заседании планирует отказаться от своей должности. Об этом депутат сообщил на своей странице в социальной сети Facebook.
Он отметил, что данное решение связано с его избранием на пост секретаря парламентской фракции “Процветающей Армении и как следствие загруженным рабочим графиком.Он также проинформировал, что продолжит работу в постоянной комиссии НС по внешним сношениям.
Он также сообщил, что на предстоящем заседании собирается предложить кандидатуру своего коллеги Ваана Бабаяна на пост заместителя председателя постоянной комиссии.
Отметим, что председателем постоянной комиссии НС РА по вопросам европейской интеграции является Наира Зограбян.