Երկրաշարժ Հայաստանի տարածքում՝ 4-5 բալ ուգնությամբ 03/24/2015 22:50 | Արտակարգ պատահարներ
Սույն թվականի մարտի 24-ին` տեղական ժամանակով ժամը 20:01-ին (Գրինվիչի ժամանակ՝ 16.01-ին) ՀՀ ԱԻՆ «Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայություն» գործակալության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է 3.7 մագնիտուդով երկրաշարժ, որի էպիկենտրոնը գտնվում է ՀՀ տարածքում:
Էպիկենտրոնի աշխարհագրական կոորդինատներն են` հյուսիսային լայնության 40.980 և արևելյան երկայնության 44.210:
Երկրաշարժի ստորգետնյա ուժգությունն էպիկենտրոնային գոտում կազմել է 4-5 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Լոռու մարզի Ստեփանավան քաղաքում, Ուրասար, Կաթնաղբյուր գյուղերում՝ 4-5, նաև Լոռի Բերդ և Ամրակից գյուղերում՝ 3-4 բալ ուժգնությամբ:

Землетрясение силой 5 баллов произошло на севере Армении 03/25/2015   00:29  |  Чрезвычайное просшествие
Землетрясение магнитудой 3,7 зарегистрировано на территории Армении 24 марта, в 20.01 по местному времени (16.01 по Гринвичу), сообщает Служба сейсмологической защиты республики.Эпицентр находился на севере Армении.
Географические Координаты эпицентра – 40.98 градуса северной широты, 44.21 градуса восточной долготы. Гипоцентр землетрясения залегал на глубине 10 км.
Сила подземных толчков в зоне эпицентра составила 4-5 баллов.
Землетрясение силой 4-5 баллов ощущалось в городе Степанаван, селах Урасар и Катнахпюр, а также в селах Лори-Берд и Амракиц - силой 3-4 балла.