Երրորդմասցի Լյովիկի սպանության մեջ մեղադրվող Գաստիկը, Ծգլը եւ Տլեն հանձնվել են իրավապահներին 03/23/2015 21:45 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այսօր՝ մարտի 23-ին՝ ժամը 21-ի սահմաններում, ինքնակամ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչություն են ներկայացել 2015 թ. մարտի 4-ին «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի մոտ կատարված առանձնապես ծանր հանցագործության համար ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ և 235-րդ հոդվածների հատկանիշներով մեղադրվող՝ 1986 թ. ծնված Սարգիս Գրիգորյանը (մականունը՝ Ծգլ), 1984 թ. ծնված Սարգիս Հախանումյանը (մականունը՝ Տլե) և 1984 թ. ծնված Վահան Հակոբյանը (մականունը՝ Գաստիկ): Այս մասին տեղեկացնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:

Разыскиваемые по обвинению в убийстве криминального авторитета “Ерордмасци Лёвика ” и его товарищей сдались полиции 03/24/2015   09:19  |  Актуальная тема
Разыскиваемые по громкому делу об убийстве, совершенном 4 марта близ ереванского уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен”, сдались полиции.
23 марта, около 21:00 в Главное управление по борьбе с организованной преступностью Полиции Армении добровольно явились Саркис Григорян по кличке Цгл(1986г.р.), Саркис Аханумян по кличке Тле(1984 г.р.) и Ваан Акопян по кличке Гастик(1984 г.р), обвиняемые в совершении особо тяжкого преступления близ ереванского уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен” 4 марта с.г..Им инкриминируют ст. 104 (Убийство) и ст. 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств)УК РА”, - говорится в сообщении.