Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պետական այցով կմեկնի Չինաստան 03/23/2015   18:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 24-ին պետական այցով կմեկնի Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Սերժ Սարգսյանը հանդիպում կունենա ՉԺՀ Նախագահ Սի Ծինփինի հետ: Հայ-չինական բարձր մակարդակի բանակցություններից հետո նախատեսվում է երկու երկրների միջև մի շարք ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ու ամրապնդմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են նաև ՀՀ Նախագահի հանդիպումները ՉԺՀ ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ Ճանգ Դըծյանի, ՉԺՀ պետական խորհրդի վարչապետ Լի Քեցյանի հետ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը կհյուրընկալվի Պեկինի համալսարանում, որտեղ հանդես կգա ելույթով:
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն պետական այցի շրջանակներում Սերժ Սարգսյանը մարտի 28-ին կմասնակցի ասիական հեղինակավոր Բոաոյի միջազգային համաժողովին:

Президент Армении отправится с государственным визитом в Китай 03/24/2015   00:02  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян отправится 24 марта в Китай с государственным визитом. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В ходе визита Серж Саргсян проведет встречи с председателем КНР Си Цзиньпином. После армяно-китайских переговоров на высшем уровне запланировано подписание документов, направленных на развитие и укрепление двустороннего сотрудничества в ряде сфер.
Намечены также встречи президента Армении с председателем постоянного комитета Всекитайского собрания народных представителей Чжаном Дэцзяном, премьером Госсовета КНР Ли Кэцяном.
Глава армянского государства выступит с речью в Пекинском университете.
В рамках государственного визита в Китай Серж Саргсян 28-го марта примет участие в авторитетном международном Азиатском форуме Боао.