«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի հատուկ ծառայություն իրականացնող անձն ապօրինի զենքով սպանության սպառնալիք է տվել 03/24/2015 12:35 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԱՄԷ քաղաքացի Ռիմ Բ.-ն ոստիկանության բաժնում հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2015թ. մարտի 1-ին՝ ժամը 18:00-ի սահմաններում, ֆինանսական պարտք ու պահանջի և կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ընթացքում ՀՀ արդարադատության նախարարության «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի հատուկ ծառայություն իրականացնող անձը, հրելու միջոցով բացելով դուռը, իր կամքին հակառակ, մուտք է գործել բնակարան, ապտակել է իրեն, գոտկատեղից հանել ատրճանակը և պահելով իր ճակատին` սպանության և առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու սպառնալիք է տալուց հետո հեռացել է: Այս մասին հայտնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը:
Նույն օրը իր որդին բնակարանի մուտքի մոտից գտել է փամփուշտակալի նմանվող առարկա, որի մեջ եղել են 8 չկրակված փամփուշտներ:
ԱՄԷ քաղաքացի Ռիմ Բ.-ի հաղորդման հիման վրա սպանության և առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու սպառնալիքի, բռնությամբ գործադրմամբ զուգորդված բնակարանի անձեռնմխելիությունը խախտելու, ապօրինի կերպով ռազմամթերք ձեռք բերելու և կրելու դեպքերի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 137-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 147-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ:

Сотрудника ереванского УИУ “Нубарашен” заподозрили в угрозе гражданину ОАЭ убийством 03/24/2015   13:11  |  Актуальная тема
Гражданин ОАЭ утверждает, что сотрудник ереванского УИУ “Нубарашен” вломился к нему с пистолетом домой и угрожал ему убийством. Об этом сообщается на сайте Специальной следственной службы Армении.
“Гражданин ОАЭ Рим Б. подал в отдел полиции заявление, в котором он сообщил, что 1-го марта 2015 года, примерно в 18:00 во время спора, возникшего вокруг финансовых и бытовых вопросов, лицо, осуществляющее специальную службу Уголовно-исполнительного учреждения «Нубарашен» Министерства юстиции Армении, вопреки его воле, вломился к нему в квартиру, избил его, достал из-за пояса пистолет и, приставив к его лбу, угрожал ему убийством и нанесением тяжкого вреда здоровью, после чего ушел. В тот же день его сын у входа в квартиру нашел предмет, похожий на обойму, в котором было 8 непрострелянных патронов”, - говорится в сообщении.
На основе заявления гражданина ОАЭ Рим Б. в Специальной следственной службе Республики Армения возбуждено уголовное дело по части 1-ой статьи 137-ой (Угроза убийством, причинением тяжкого вреда здоровью или уничтожением имущества в крупном размере, если при этом была реальная опасность осуществления этой угрозы), части 2-ой статьи 147-ой (Незаконное проникновение в жилище человека против его воли, совершенное с применением насилия или с угрозой его применения) и части 1-ой статьи 235-ой (Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Республики Армения.