Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը Նիկոլայ Բորդյուժայի և Ալեքսանդր Ստուդենիկինի հետ 03/23/2015   15:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 22-ից 24-ը աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում են գտնվում Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան և ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ալեքսանդր Ստուդենիկինը: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Մարտի 23-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացել է պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը Նիկոլայ Բորդյուժայի և Ալեքսանդր Ստուդենիկինի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2014թ. դեկտեմբերյան վեհաժողովի որոշումների իրականացման հարցերն` ուղղված ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ:
Հատուկ ուշադրության են արժանացել ընթացիկ տարում ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում պլանավորված միջոցառումների կազմակերպման ու  անցկացման խնդիրները, մասնավորապես՝ Հայաստանի Հանրապետությունում կայանալիք ՀԱՊԿ-ի հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անսասան եղբայրություն-2015» համատեղ զորավարժության նախապատրաստման ընթացքը:
15:45 09/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայկյան» մրցանակ` Սեյրան Օհանյանին
15:42 03/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարը այցելել է ռազմարդյունաբերական ձեռնարկություն
17:39 20/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել Դրաստամատ Կանայանի զինակցին
14:25 17/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՍեյրան Օհանյանն ընդունել է Կոնստանտին Բիրյուլինին
17:10 10/12/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ2014-ը Սեյրան Օհանյանը լարված տարի է համարում
17:46 08/12/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Պաշտպանության նախարարի այցը Տիգրան Մեծի անվան ռազմամարզական հատուկ վարժարան
18:34 26/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՍեյրան Օհանյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչության ներկայիս և նորանշանակ պետերին

Сейран Оганян обсудил с Бордюжей и Студеникиным процесс подготовки к учениям миротворческих сил ОДКБ в Армении 03/23/2015   16:49  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сейран Оганян провел в понедельник встречу с генсеком ОДБК Николаем Бордюжей и начальником Объединенного штаба Организации Договора о коллективной безопасности, генерал-лейтенантом Александром Студеникиным. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
На встрече обсуждались вопросы реализации принятых на саммите Совета коллективной безопасности ОДКБ в декабре 2014 года решений, нацеленных на дальнейшее развитие военной составляющей ОДКБ, а также проблемы международной и региональной безопасности.
Особое внимание было уделено организации и проведению намеченных в текущем году мероприятий в рамках ОДКБ, в частности процессу подготовки к учениям коллективных миротворческих сил “Нерушимое братство-2015” , которые пройдут в Армении.
Николай Бордюжа и Александр Студеникин находятся с 22 марта в Армении с рабочим визитом, который продлится до 24 марта.