Սահմանը հատած պայմանագրային զինծառայողի հարցով՝ ԿԽՄԿ-ն համապատասխան իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ կապ մեջ է գտնվում 03/23/2015   11:24  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Պայմանագրային զինծառայողը Անդրանիկ Գրիգորյանի կողմից Ադրբեջանական տարածք անցնելու հարցի վերաբերյալ՝ ԿԽՄԿ-ն տեղեկացված է և համաձայն իր մանդատի՝ համապատասխան իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ կապ մեջ է գտնվում:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԿԽՄԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին:
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ ժամը 13:50-ի սահմաններում, զենք-զինամթերքը թողնելով մարտական հենակետում՝ հակառակորդի կողմն է անցել ՊԲ զինծառայող, 1991թ. ծնված շարքային-պայմանագրային Անդրանիկ Արարատի Գրիգորյանը:

МККК поддерживает связь с властями по вопросу об инциденте с переходом военнослужащего-контрактника АО НКР на сторону противника 03/23/2015   11:52  |  Актуальная тема
Международный Комитет Красного Креста(МККК) осведомлен об инциденте с переходом военнослужащего контрактной службы Армии обороны НКР Андраника Григоряна на территорию Азербайджана и поддерживает связь с представителями соответствующих властей.
Об этом в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” сообщила руководитель программ по коммуникации ереванского офиса МККК Зара Аматуни.
Напомним, 22 марта, примерно в 13:50 по местному времени с боевого поста одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных на восточном направлении, оставив оружие и боеприпасы на опорном пункте, на сторону противника перешел военнослужащий-контрактник АО, рядовой Андраник Араратович Григорян, 1991 года рождения.