Սիրիայի խորհրդարանը ճանաչել է Հայոց Ցեղասպանությունը և աշխարհի բոլոր երկիրներից պահանջել նույն քայլն անել 03/21/2015   14:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հալեպահայեր» ֆեյսբուքյան խմբում Ռոբերտ Սուլահյանը գրառում է թողել՝ Սիրիայի խորհրդարանը ճանաչել է Հայոց Ցեղասպանությունը:
Օգտատերը նշում է, որ Սիրիայի խորհրդարանը պաշտոնապես ճանաչել է Հայոց Ցեղասպանությունը և աշխարհի բոլոր երկիրներից պահանջել նույն  քայլն  անել՝ որպեսզի նման աղետներ չկրկնվեն:
«Մենք որպէս Սուրիահայեր շնորհակալութիւն կը յայտնենք մեր պետութեան օրէնսդիր մարմնին իր առած այս պատմական յոյժ կարեւոր քայլին համար: Մեր շնորհակալութիւնը նաեւ կ՚երթայ մեր սիրելի և քաջ համայնքապետերուն, որոնք հետապնդեցին այս ճանաչման գործընթացը»,-  գրել է սիրիահայ օգտատերը:
15:19 17/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ«Չպետք է լռել,պետք է գործել». Լիտվացի պատգամավոր
12:51 17/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ1.5 միլիոն հայեր Ցեղասպանությանը զոհ գնացին, ևս 2 միլիոնը ստիպված եղան լքել իրենց բնակավայրերը՝ Բետերայի քաղաքապետարանը դատապարտում է

Парламент Сирии признал Геноцид армян и требует от всех стран мира поступить аналогичным образом 03/21/2015   14:16  |  Лента новостей
Парламент Сирии признал Геноцид армян. Об этом в группе "Армяне Алеппо" в социальной сети Фейсбук сообщил Роберт Сулахян.
“Сирийский парламент официально признал Геноцид армян и требует от всех стран мира поступить аналогичным образом во избежание повторения подобных катастроф”, - информирует пользователь.
“Мы, армяне Сирии, выражаем свою благодарность законодательному органу нашей страны за этот важнейший исторический шаг. Мы благодарим также наших дорогих и храбрых глав общин, которые занимались процессом признания”, - написал пользователь Фейсбука.
15:34 06/09/2014  |  Актуальная темаГлава МИД Армении: Турция должна смириться со своим прошлым, чтобы суметь построить будущее
15:39 06/02/2014  |  Лента новостей "Haberler": Чехия в обозримом будущем может пополнить ряды стран, официально признавших Геноцид армян