Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հյուրընկալել է մի շարք առաջատար լրատվամիջոցների ղեկավար կազմի ներկայացուցիչների 03/20/2015 15:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է ռուսաստանյան մի շարք առաջատար լրատվամիջոցների ղեկավար կազմի ներկայացուցիչների՝ «Կոմսոմոլսկայա պրավդա»-ի գլխավոր խմբագիր Վլադիմիր Սունգորկինին, «Մոսկովսկի կոմսոմոլեց» թերթի մեկնաբան Ալեքսանդր Մինկինին, Ռուսաստանի հանրային հեռուստաընկերության մեկնաբան Լեոնիդ Մլեչինին, «Ռեգնում» լրատվական գործակալության գլխավոր խմբագրի տեղակալ Մարինա Զախարովային, ինչպես նաև Ռուսաստանի ժուռնալիստների միության քարտուղար Աշոտ Ջազոյանին, ՌԴ պետդումայի պատգամավոր, Ռուսաստանի ժուռնալիստների միության քարտուղար Բորիս Րեզնիկին և էստոնական «Դելֆի» գործակալության գլխավոր խմբագիր Ուրմո Սոոնվալդին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հանդիպման մասնակիցները մտքեր են փոխանակել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք թեմաների շուրջ:
Հանրապետության Նախագահը պատասխանել է նաև լրագրողներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանի արտաքին և ներքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային մարտահրավերներին ու միջազգային արդի խնդիրներին, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի ոգեկոչման միջոցառումներին:

Президент Армении провел встречу с представителями руководящего состава ряда ведущих СМИ 03/20/2015 16:32 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян принял представителей руководящего состава ряда российских СМИ – главного редактора газеты “Комсомольская правда” Владимира Сунгоркина, обозревателя газеты “Московский комсомолец» Александра Минкина, обозревателя Общественной телекомпании России Леонида Млечина, главного редактора информационного агентства “Регнум” Марину Захарову, а также секретаря Союза журналистов России Ашота Джазояна, депутата Госдумы РФ, секретаря Союза журналистов РФ Бориса Резника и главного редактора эстонского агентства “Делфи” Урмо Соонвалда.
Как передает пресс-служба главы армянского государства, участники обменялись мнениями по обоюдоинтересным вопросам. Серж Саргсян ответил на интересующие журналистов вопросы, касающиеся внешней и внутренней политики Армении, региональных вызовов и международных проблем, памятных мероприятий к 100-й годовщины Геноцида армян.