«Կիկեռ» մականվամբ կալանավորը հայտարարել է, թե իրեն փորձել են թունավորել 03/19/2015   11:04  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում գտնվող «Կիկեռ» մականվամբ կալանավոր Հրաչյա Գևորգյանը երեկ իր պաշտպանի հետ հանդիպման ժամանակ տեղեկացրել է, որ իր կյանքին վտանգ է սպառնում և որ իրեն փորձել են թունավորել ՔԿՀ-ում:
Հրաչյա Գևորգյանի պաշտպան Լյուդվիգ Ավետիսյանը «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ իր պաշտպանյալը նաև խնդրել է լրագրողների հետ հանդիպում կազմակերպել և միայն այդ ժամանակ կոնկրետ անուններ կտա:
ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ կալանավորը բուժում է ստանում «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում, իսկ հայտարարության մեջ նշված հանգամանքները պարզելուց հետո համապատասխան հայտարարությամբ հանդես կգան:
Նշենք, որ նախկինում 5 անգամ դատապարտված Հրաչյա Գևորգյանը ներկայումս մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 4 հոդվածներով՝ 218-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1,3,4,7-րդ կետերով,  34-139-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 316 և 182-րդ հոդվածների 1-ին մասերով:

В Армении заключенный по кличке “Кикер” сообщил, что его пытались отравить 03/19/2015   11:25  |  Актуальная тема
Находящийся в тюремной больнице заключенный Грачья Геворкян по кличке “Кикер” на встрече с адвокатом в среду сообщил , что над его жизнью нависла угроза и что его пытались отравить в уголовно-исполнительном учреждении.
Адвокат Геворкяна Людвиг Аветисян в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” отметил, что его подзащитный просил о встрече с журналистами, на которой собирается обнародовать конкретные имена.
В свою очередь начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Минюста РА Гор Глечян беседе с корреспондентом агентства проинформировал, что заключенный проходит лечение в УИУ “Больница для осужденных, и отметил, что они выступят с заявлением после прояснения указанных в сообщении обстоятельств.
Ранее пять раз судимому Г. Геворкяну на сей раз инкриминируют четыре статьи Уголовного кодекса Армении: пп.1,3,4,7 ч.2 ст.18, ч.1 ст.34-139 ч. 1 ст. 316 и ч.1 ст. 182.