Պզոն գտել ու հաշիվ է պահանջել հետախուզվող Գաստիկից. «Ժամանակ» 03/18/2015   08:39  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Երրորդմասցի Լյովիկի հորեղբոր որդուն՝ «օրենքով գող» Արմեն Ղազարյանին՝ Պզոյին, հաջողվել է կապվել հետախուզման մեջ գտնվող Գաստիկի հետ՝ պարզելու կատարվածի մանրամասները և իրական դրդապատճառները:
Ըստ լրատվամիջոցի, սակայն, Գաստիկը հրաժարվել է՝ կատարվածին իր մասնակցության առնչությամբ, ինչը սակայն Պզոյին համոզիչ չի թվացել:
Երևանում այս օրերին նրա մարդիկ ակտիվ աշխատում են, հանդիպում այլ քրեական հեղինակությունների հետ:
Միաժամանակ, ինչպես թերթն է նշում, Armtimes.com-ի տեղեկություներով՝ երեկ ոստիկաններն ապօրինի զենք կրելու, պահելու կասկածանքով ձերբակալել են Գաստիկի մտերիմ ընկերոջը՝ «Գաբո» մականունով Հարություն Խաչիկյանին:

Жаманак: Вор в законе Пзо нашел Гастика и потребовал от него сатисфакции 03/18/2015   09:54  |  Пресса
Двоюродному брату ”Еррордмасци Левика”, вору в законе Армену Казаряну (Пзо) удалось связаться с находящимся в розыске Гастиком, чтобы выяснить детали инцидента и истинные мотивы, пишет газета “Жаманак”.
Как сообщает издание, Гастик отрицает свою причастность к произошедшему, однако его доводы показались Пзо неубедительными.
“По информации Armtimes.com, накануне по подозрению в незаконном ношении и хранении оружия полиция задержала близкого друга Гастика – Арутюна Хачикяна по кличке Гаро”, - пишет газета.