Արմավիրի հարկային տեսչության պետը ձերբակալվել է՝ 30.000 ԱՄՆ դոլոր կաշառք ստանալու կասկածանքով 03/18/2015   15:59  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության Քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով 2015 թվականի մարտի 16-ին, կաշառք ստանալու կասկածանքով, ձերբակալվել է նախկինում ՀՀ պետական  եկամուտների  կոմիտեի օպերատիվ հետախուզության վարչության 6-րդ բաժնի պետի պաշտոնը զբաղեցրած, ներկայումս ՀՀ ֆինանսների նախարարության Արմավիրի հարկային տեսչության պետ Արամ Հրաչիկի Հովսեփյանը:
ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնի տեղեկացմամբ՝ պարզվել է, որ Արամ Հովսեփյանը 2007 թվականի նոյեմբեր ամսին գործարար Ռ.Ա.-ին պատկանող  ընկերությունում ստուգումների ժամանակ  ավելացված արժեքի հարկի  և շահութահարկի  գումարների անհիմն  նվազեցման փաստի արդյունքում առաջացած հարկային պարտավորությունները անտեսելու և դրանք չարձանագրելու  դիմաց պահանջել և Ռ. Ա-ից ստացել է 30.000 ԱՄՆ դոլոր կաշառք:
Նույն արարքը Արամ Հովսեփյանը կատարել է նաև 2008 թվականի դեկտեմբեր ամսին: Ավելացված արժեքի հարկի և շահութահարկի գումարների անհիմն նվազեցման փաստը դարձյալ անտեսելու և չարձանագրելու  համար  նույն գործարարից   պահանջել և  ստացել  է ևս 40.000 ԱՄՆ դոլար կաշառք:

Начальник Армавирской налоговой инспекции задержан в Армении по подозрению в получении взятки в $30тыс 03/18/2015   16:42  |  Актуальная тема
Начальник Армавирской налоговой инспекции Министерства финансов Армении Арам Овсепян задержан по подозрению в получении взятки.Об этом сообщает пресс-центр Службы национальной безопасности РА.
“Выяснилось, что Арам Овсепян в ноябре 2007 года в ходе проведенной в компании предпринимателя Р. А. проверки потребовал и получил от Р.А. 30 тыс. долларов в обмен на отказ от протоколирования налоговых обязательств, возникших в результате необоснованного снижения суммы НДС и налога на прибыль”, - говорится в сообщении.
Отмечается также, что аналогичное деяние Арам Овсепян совершил и в декабре 2008 года. Тогда он за те же “услуги” потребовал взятку в размере $40 тыс. Предварительное следствие продолжается.