Եվրանեսթի հաջորդ նիստը` Ուկրաինայում 03/18/2015 14:02 | ԼՐԱՀՈՍ
Եվրանեսթում ուկրաինական պատվիրակության ներկայացուցիչ Բորիս Տարասյուկն այսօր հայաստանցի լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ շնորհակալություն հայտնեց իր գործընկերներին` Ռուսաստանի ռազմական ագրեսիայի վերաբերյալ բանաձև ընդունելու համար:
«Ողջ աշխարհը գիտե, թե ինչ պատերազմ է ծավալված Ուկրաինայի դեմ, որը բերեց մեր երկրում զանգվածային սպանությունների: Շնորհակալ ենք ԵԽ-ին, որն ուկրաինական ճգնաժամի վերաբերյալ բանաձև է ընդունել»,- ասաց նա, կարևորելով այն հանգամանքը, որ բանաձևը կոչ է անում զորքերը հանել Ուկրաինայից:
Համանախագահ Վիկտոր Դոլիձեն էլ ներկայացրեց Երևանում գումարված ԽՎ 4-րդ լիագումար նիստի արդյունքները, գերազանց գնահատեց դրա արդյունքները` հատկապես ընդգծելով, որ ներկայացված բանաձևերն ընդունվել են գրեթե միաձայն:

Следующее заседание Парламентской Ассамблеи “Евронест” пройдет в Украине 03/18/2015   14:31  |  Лента новостей
Следующее заседание Парламентской Ассамблеи “Евронест” состоится в Украине в 2017 году. Об этом на встрече с армянскими журналистами в среду сообщил сопредседатель комитета по политике, правам человека и демократии "Евронеста" Виктор Долидзе.
Он оценил на отлично итоги состоявшегося в Ереване четвертого пленарного заседании.
В свою очередь другой представитель украинской делегации ПА “Евронест’ Борис Тарасюк поблагодарил своих партнеров за принятие резолюции “О военной агрессии России в отношении Украины”.
“Весь мир знает о войне, развернувшейся против Украины, которая привела к массовым убийствам. Благодарю Совет Европы за принятие резолюции по украинскому кризису”, - заявил он, указав на важность содержащегося в резолюции призыва о выводе войск из Украины.