Ձերբակալվել է ֆիննախի 2 պաշտոնյա. նրանք մեղադրվում են կաշառք պահանջելու մեջ 03/17/2015 15:28 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության մարմինների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում բացահայտվել է կաշառակերության փաստ:
ՀՀ ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնի տեղեկացմամբ՝ սույն թվականի փետրվարի վերջին, ՀՀ ֆինանսների նախարարության Հրազդանի տարածքային հարկային տեսչության ընթացիկ հսկողության բաժնի պետ Գևորգ Կոստանյանը, 17 միլիոն դրամի չափով հարկային պարտավորություններն անտեսելու և չարձանագրելու դիմաց Հրազդանի հարկային տեսչությունում հաշվառված երկու անհատ ձեռներեցների անունից տնտեսական գործունեություն իրականացնող, Հրազդան քաղաքի բնակիչ, գործարար Ռ.Ա.-ից, ՀՀ ֆինանսների նախարարության Էրեբունու հարկային տեսչության ընթացիկ հսկողության բաժնի ավագ տեսուչ Աղվան Գալստյանի միջնորդությամբ, պահանջել և ստացել է մեկ միլիոն դրամ և 2000 ԱՄՆ դոլար գումար:
ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի հատկանիշներով ԱԱԾ քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ:

В Армении двое сотрудников налоговой инспекции ”засветились” на взятке 03/17/2015   17:45  |  Актуальная тема
Двое сотрудников налоговой инспекции задержаны в Армении по подозрению во взяточничестве. Об этом сообщает пресс-центр Службы национальной безопасности РА.
Как отмечается в сообщении ведомства, факт взяточничества был установлен в результате оперативно-розыскных мероприятий, проведенных сотрудниками органов СНБ.
“В конце февраля с.г. начальник отдела контроля Разданской территориальной налоговой инспекции Министерства финансов Армении Геворк Костанян при посредничестве старшего инспектора отдела текущего контроля налоговой инспекции ереванского административного района Эребуни Агвана Галстяна потребовал и получил от бизнесмена Р.А., осуществляющего экономическую деятельность от имени двух числящихся в Разданской налоговой инспекции частных предпринимателей, 1 млн. драмов и 2000 тыс. долларов в обмен на отказ от протоколирования налоговых обязательства на сумму в размере 17 млн. драмов”, - говорится в сообщении пресс-центра СНБ РА.
"По факту инцидента в следственном управлении СНБ возбуждено уголовное дело по признакам статьи 311 УК РА(получение взятки). Геворк Костанян и Агван Галстян задержаны. Ведется следствие", -отмечается в сообщении.