Ճոյտի որդիներն առևանգել են իրենց հոր ընկերության աշխատակիցների՞ն 03/16/2015   12:44  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Փաստինֆո»-ին հայտնի է դարձել, որ կալանքի տակ գտնվող ԱԺ նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանի (Ճոյտ) որդիները` Արմեն և Արայիկ Հակոբյանները, ավելի քան 1ամիս առաջ`փետրվարի 6-ին, առևանգել են իրենց հորը պատկանող «Ուրախ և Տխուր» ՍՊԸ տնօրեն Ռոբերտ Ղազարյանին, նախկին տնօրեն Թոռնիկ Գևորգյանին և հաշվապահ Հերիքնազ Ակունցին և որոշ ժամանակ նրանց պատանդի կարգավիճակում պահել Աբովյան քաղաքի ինչ-որ բնակարանում:
Հիշեցնենք՝ այս դեպքից 4 օր առաջ` փետրվարի 2-ին, Հակոբ Հակոբյանը ձերբակալվել էր, ընդ որում` նրա ձերբակալումը մասնավորապես պայմանավորված է «Ուրախ և տխուր» ՍՊԸ-ի գործունեության հետ:
Ի դեպ, ՀՀ Էլեկտրոնային ռեսգիստրում՝ e-register.am կայքում, որպես ընկերության հիմնադիր նշված է հենց Հակոբ Հակոբյանի անունը: «Ուրախ և տխուր» ՍՊԸ-ի մասին այլ տեղեկություններ կայքում չկան:
Ինչևէ, ստացվում է, որ իրենց հայրիկին ձերբակալելուց և կալանավորելուց հետո նրա որդիներն առևանգել ու պատանդառել են նրա 3 նախկին ու ներկա աշխատակիցներին` նախկին ու ներկա տնօրեններին ու հաշվապահին:
Նման ընտրությունը հազիվ թե պատահական լինի, քանի որ հենց այս եռյակն է լավագույնս տեղեկացված տվյալ ընկերության ֆինանսական գործերից:
Դժվար չէր ենթադրել նաև, որ իրենց հայրիկի նկատմամբ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում առաջինների թվում հարցաքննվելու էին հենց այս մարդիկ: Հետևաբար, դժվար չէ կռահել, թե ինչ նպատակ կարող էր հետախպնդել նրանց առևանգումը: Ամենայն հավանականությամբ` վախեցնելու և ստիպելու լռել:

Сыновья арестованного экс-депутата НС Армении Акопа Акопяна похитили сотрудников отцовской компании? 03/16/2015   13:13  |  Актуальная тема
Как стало известно ИА “ФактИнфо”, сыновья находящегося под стражей бывшего депутата парламента Армении Акопа Акопяна(“Чойт”) – Армен и Араик Акопяны больше месяца назад, 6 февраля, похитили директора принадлежащего их отцу ООО “Радостный и грустный” Роберта Казаряна, экс-директора Торника Геворкяна и бухгалтера Эрикназ Акунц и какое-то время удерживали их в заложниках в одной из квартир в городе Абовян.
Напомним, что четырьмя днями ранее до указанного инцидента, 2 февраля, был задержан Акоп Акопян. Его арест был обусловлен деятельностью вышеупомянутого ООО.
На сайте e-register.am имя Акопа Акопяна значится в качестве основателя компании. Иных сведений о фирме нет.
Получается, что сыновья Акопяна после задержания и ареста своего отца похитили и взяли в заложники его сотрудников: бывшего и нынешнего директоров и бухгалтера.
Такой выбор вряд ли является случайным, поскольку эта “троица” наилучшим образом осведомлена о финансовых делах этой компании.
Не сложно предположить, что в рамках возбужденного в отношении их отца уголовного дела первыми допросили бы именно этих людей, следовательно, не сложно догадаться о целях похищения - по всей вероятности, чтобы припугнуть и заставить молчать.