ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Ռիգայի հայկական համայնքի հետ 03/16/2015 10:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Լատվիայի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն այցելել է Ռիգայի սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի, հանդիպել Ռիգայի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպմանը ներկա են եղել Բալթյան երկրներում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արա Այվազյանը եւ Բալթյան երկրներում Հայ առաքելական եկեղեցու հոգեւոր հովիվ տեր Խոսրով քահանա Ստեփանյանը:
Կարեւորվել է Հայաստան-Սփյուռք-Արցախ եռամիասնության դերը. ԱԺ փոխնախագահն իր երախտագիտությունն է հայտնել տեղի հայկական համայնքի ներկայացուցիչներին` Ռիգայում Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի բացմանն աջակցելու համար: «Մեր միասնությունը պետք է լինի մեր ժողովրդի հաջողությունների գրավականը»,-նշել է ԱԺ փոխնախագահը:

Вице-спикер парламента Армении встретился с представителями армянской общины Риги 03/16/2015 11:32 | Лента новостей
В рамках официального визита в Латвию вице-спикер Национального Собрания Армении Эдуард Шармазанов посетил церковь Святого Григория Просветителя в Риге, встретился с представителями армянской общины Риги. Об этом сообщает пресс-служба армянского парламента.
На встрече присутствовали Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в странах Балтии Ара Айвазян, духовный пастырь Армянской апостольской церкви в странах Балтии иерей Хосров Степанян.
В ходе встречи была отмечена важность роли троицы Армения-Диаспора-НКР. Вице-спикер выразил признательность представителям местной армянской общины за содействие в открытии выставки в Риге, пр4иуроченной к 100-й Геноцида армян. “Наше единство должно быть залогом успеха нашего народа”,-отметил вице-спикер НС Армении.