Մարտի 17-18-ը տեղի կունենա Եվրանեսթ միջխորհրդարանական վեհաժողովի չորրորդ լիագումար նիստը 03/14/2015 12:15 | ԼՐԱՀՈՍ
Եվրանեսթ միջխորհրդարանական վեհաժողովի չորրորդ լիագումար նիստն անցկացվելու է Հայաստանի Հանրապետությունում՝ 2015թ.-ի մարտի 17-18-ը: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Մինչ այդ` մարտի 16-ին, նախատեսված են Եվրանեսթի քաղաքական հարցերի, մարդու իրավունքների եւ ժողովրդավարության հարցերի, տնտեսական ինտեգրման, իրավական մոտարկման եւ ԵՄ քաղաքականությունների հետ համապատասխանեցման հարցերի, սոցիալական հարցերի, կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերի, էներգետիկ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստեր:
Եվրանեսթ ԽՎ-ի չորրորդ լիագումար նիստի պաշտոնական բացումը տեղի կունենա մարտի 17-ին՝ ժամը 15:00-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում:

Очередное пленарное заседание ПА Евронест пройдет в Ереване 17-18 марта 03/14/2015   12:40  |  Лента новостей
Четвертое пленарное заседание Парламентской ассамблеи Евронест (стран-участниц программы "Восточное партнерство ЕС") пройдет 17-18 марта в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
До этого, 16 марта намечены заседания Комитета по политическим вопросам, правам человека и демократии, Комитета по энергетической безопасности, Комитета по вопросам экономической интеграции и правовому сближению, Комитета по социальным вопросам, вопросам образования, культуры и гражданского общества парламентской ассамблеи “Восточного партнерства” Евронест.
Официальная церемония открытия пленарного заседания ПА Евронест состоится в зале заседаний Национального собрания Армении в 15.00 по ереванскому времени.