Ադրբեջանական պատվիրակությունը Երևան է ժամանում՝ Եվրանեսթի նիստին մասնակցելու՝ Թուրքիայի խնդրանքով.«Հայկական ժամանակ» 03/14/2015   08:00  |  Մամուլ
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ադրբեջանական պատվիրակությունը երկուշաբթի օրը մեկնարկող Եվրանեսթի ԽՎ չորրորդ լիագումար նիստին մասնակցելու նպատակով Երևան է ժամանում Թուրքիայի կառավարության խնդրանքով:
«Թուրքիայում համոզված են եղել, որ եթե ադրբեջանցիները հրաժարվեն Երևան գալուց, Եվրանեսթի ԽՎ-ն Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին վերաբերվող բանաձևը կընդունի առանց առարկությունների:
Հիմա ադրբեջանցիները Երևան են գալիս մի կոնկրետ նպատակով, ամեն ինչ անել, որ Խորհրդարանական վեհաժողովը Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ որևէ փաստաթուղթ չընդունի»,–գրում է թերթը։

“Айкакан жаманак”: Азербайджанская делегация прибудет в Ереван на заседание ПА Евронест по просьбе правительства Турции 03/14/2015   11:45  |  Пресса
Азербайджанская делегация для участия в четвертом пленарном заседании Парламентской ассамблеи Евронест, которое начнется в понедельник, прибудет в Ереван по просьбе правительства Турции. Об этом пишет газета “Айкакан жаманак”.
В Турции были уверены, что, если азербайджанцы откажутся ехать в Ереван, на заседании ПА Евронест резолюцию, касающуюся 100-ой годовщины Геноцида армян, примут без каких-либо возражений.
Теперь азербайджанцы едут в Ереван с одной конкретной целью – сделать все возможное, чтобы ПА Евронест не приняла какого-либо документа о Геноциде армян”, – пишет издание.