Առաջնագծում ստեղծված լարվածության ողջ պատասխանատվությունը ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա 03/12/2015   11:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր անցած գիշեր հայկական ստորաբաժանումները դիվերսիոն գործողություններ են իրականացրել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, իրականությանը չի համապատասխանում և ադրբեջանական քարոզչության վառ երևակայության հերթական արգասիքն է: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ մարտի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 4000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
Միաժամանակ ԼՂՀ ՊՆ-ն տեղեկացնում է, որ առաջնագծում  ստեղծված լարվածության  ողջ պատասխանատվությունը ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա և անհետևանք չի մնա:

Вся ответственность за нагнетание напряженности на границе лежит на азербайджанской стороне – Минобороны НКР 03/12/2015   11:49  |  Лента новостей
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики опровергло очередную дезинформацию МО Азербайджана о якобы осуществленной карабахскими подразделениями попытке диверсии в направлении азербайджанских позиций. Как сообщает оборонное ведомство НКР, что данные сведения не соответствуют действительности и являются очередным плодом бурного воображения азербайджанской пропаганды.
Минобороны НКР при этом информирует, что в ночь с 11-го на 12-е марта на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана, азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня порядка 200 раз, используя оружия различного калибра, в том числе минометы калибра 60 мм, а также произвела в направлении армянских позиций более 4000 выстрелов.
Передовые подразделения АО НКР контролируют оперативно-боевую ситуацию и продолжают уверенно нести боевое дежурство.
В заявлении МО НКР также отмечается, что вся ответственность за нагнетание напряженности на передовой полностью лежит на азербайджанской стороне и не останется без последствий.