Վալերիկ Հովհաննիսյանը դեռ չի վիրահատվել. Փաստաբանը չի բացառում, որ նա հաջորդ շաբաթ կներկայանա դատարան 03/12/2015 10:52 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Վերնիսաժի» գործով ամբաստանյալ Վալերիկ Հովհաննիսյանն առայժմ չի վիրահատվել: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց նրա փաստաբան Արայիկ Ալվանդյանը:
Նշենք, որ Վալերիկ Հովհաննիսյանը «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ից տեղափոխվել էր քաղաքացիական հիվանդանոց` վիրահատության ենթարկվելու նպատակով:
Մեր հարցին, թե կկարողանա՞ արդյոք Վալերիկ Հովհաննիսյանը ներկա գտնվել մարտի 18-ին նախանշված հաջորդ դատական նիստին, փաստաբանը պատասխանեց. «Հնարավոր է մինչև այդ օրը վիրահատություն չանեն, դեռ հայտնի չէ, դեռևս վիրահատության նախապատրաստական փուլում է»:
Հիշեցնենք՝ 2014թ. մայիսի 17-ին Վերնիսաժի մոտ տեղի ունեցած կրակոցների արդյուքում հրազենային վնասվածքներ ստացած Վալերիկ Հովհաննիսյանը կալանավայր էր տեղափոխվել անմիջապես հիվանդանոցից, ինչպես հարազատներն են նշում, «աղիքը կողքից կախված» վիճակում:
Հարազատներն ու փաստաբանը շարունակ հայտարարում էին, որ նրան վիրահատություն և բուժում է անհրաժեշտ, ինչպիսին ՔԿՀ-ում ստանալ հնարավոր չէ:

Фигуранта дела о стрельбе рядом с ереванским “Вернисажом” Валерика Ованнисяна пока не прооперировали 03/12/2015 11:33 | Актуальная тема
Подсудимого по делу о стрельбе рядом с ереванским “Вернисажом” Валерика Ованнисяна пока не прооперировали. Об этом в беседе с корреспондентом ИА “Фактинфо’ заявил адвокат Араик Алвандян.
Отметим, что Валерик Ованнисян был доставлен из УИУ “Нубарашен” в гражданскую клинику на операцию.
Адвокат не исключает явки своего подзащитного на заседание суда, назначенное на 18 марта. “Возможно, к тому времени его не прооперируют, пока еще ничего известно, идет подготовка к операции”, - сказал он.
Напомним, 17 мая на ул. Ханджяна в центре Еревана (близ “Вернисажа”) произошла стрельба, в результате которой с огнестрельными ранениями разной степени тяжести были госпитализированы 5 человек, в том числе случайные прохожие. Позже выяснилось, что стрельбу открыл зять депутата от парламентской фракции “Процветающая Армения” Каро Карапетяна(“Ювеци Каро”) – 28-летний Гор Аракелян.
В день инцидента завязалась перепалка между Гором Аракеляном и преградившими путь его автомобилю Валериком Ованнисяном и Норайром Айрапетяном. В результате инцидента Г.Аракелян вышел из машины и, подойдя к ним, открыл стрельбу.