Սամվել Բաբայանը հերքում է Արցախի ընդդիմությունն առաջնորդելու լուրերը. «Ժողովուրդ» 03/12/2015   08:36  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ը գրում է, որ ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, «Ազատ հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Թովմասյանը «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում հայտարարել է, որ այն տեղեկությունները, թե ԼՂՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սամվել Բաբայանը պատրաստվում է առաջնորդել Արցախի ընդդիմությունը, իրականությանը չեն համապատասխանում:
Թերթի տեղեկացմամբ՝ նա նաև ասել է, որ ինքն օրերս զրուցել է Մոսկվայում գտնվող Սամվել Բաբայանի հետ, որն էլ նրան այդ մասին տեղեկացրել է:
«Ես հեռախոսազրույց եմ ունեցել պարոն Բաբայանի հետ: «Ժողովուրդ» օրաթերթին տված իմ վերջին հարցազրույցից հետո Սամվել Բաբայանը ցանկացավ պարզաբանում տալ: Նա ասաց, թե ինքը նման հայտարարությամբ երբեք հանդես չի եկել, թե մտադիր է առաջնորդել  ընդդիմությունը: Իր անունից են նման հայտարարություններ արել: Ու ինքը նշեց, որ չի ցանկանում առաջնորդել ընդդիմությանը»,- հայտնել է Արթուր Թովմասյանը»:

Самвел Бабаян опроверг слухи о своем намерении возглавить оппозицию Арцаха - “Жоговурд” 03/12/2015   10:07  |  Пресса
Вице-спикер Национального Собрания Нагорно-Карабахской Республики, руководитель партии “Свободная родина” Артур Товмасян в интервью газете “Жоховурд” заявил, что информация о планах бывшего министра обороны НКР Самвела Бабаяна возглавить оппозицию Арцаха не соответствуют действительности.
Как отмечает газета, он рассказал, что об этом недавно в разговоре ему сообщил Самвел Бабаян.“Я беседовал по телефону с господином Бабаяном. После моего последнего интервью газете “Жоговурд” Самвел Бабаян пожелал внести ясность. Он сказал, что никогда не говорил о том, что намерен возглавить оппозицию. Это заявление сделали от его имени. Он отметил, что у него нет подобного намерения”, - цитирует издание Артура Товмасяна.