Ծառուկյանն աշխատում է, որ ԲՀԿ-ից դուրս գան Հրանտ Դավթյանը և Մերուժան Սիմոնյանը. «Ժամանակ» 03/11/2015 09:23 | Մամուլ
«Ժամանակ»-ը գրում է, որ ԲՀԿ-ին մոտ կանգնած իրենց աղբյուրները տեղեկացնում են, որ ԲՀԿ նախկին նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն աշխատում է, որ ԲՀԿ-ից դուրս գալու մասին հայտարարեն Հրանտ Դավթյանը և Մերուժան Սիմոնյանը:
Ըստ թերթի՝ նրանց վրա ազդելու ամենալուրջ լծակն այն է, որ Դավթյանը՝ Էջմիածնում, իսկ Սիմոնյանը՝ Կապանում զբաղվում են Ծառուկյանին պատկանող «Արարատի ցեմենտ» գործարանի արտադրանքի իրացմամբ:
«Ծառուկյանի ներկայացուցիչներն այս պատգամավորներին սպառնում են, որ կուսակցությունից դուրս չգալու դեպքում նրանք կզրկվեն ցեմենտն իրացնելու հնարավորությունից: Ամենայն հավանականությամբ, նրանք չեն դիմանա ճնշմանը և կհայտարարեն, որ որտեղ Գ. Ծառուկյանն է, այնտեղ էլ իրենք են, ու եթե նա ԲՀԿ-ական չէ, իրենք էլ չեն կարող ԲՀԿ-ական լինել»,- գրում է թերթը։

Царукян пытается добиться выхода Гранта Давтяна и Меружана Симоняна из рядов ППА - “Жаманак” 03/11/2015   10:30  |  Пресса
Газета “Жаманак” (“Время”) со ссылкой на свои источники, близкие к "Процветающей Армении", пишет, что бывший лидер партии Гагик Царукян работает над тем, чтобы Грант Давтян и Меружан Симонян заявили о своем выходе из ППА.
По сведениям издания, самым серьезным рычагом воздействия на них является тот факт, что Давтян в Эчмиадзине, а Симонян - в Капане занимаются реализацией продукции Араратского цементного завода, принадлежащего Гагику Царукяну.
Представители Царукяна грозятся лишить этих депутатов возможности сбывать цемент в случае, если они не покинут ряды партии. По всей видимости, они не выдержат давления и заявят, что последуют за Царукяном: если он отныне не является членов ППА, то они не могут состоять в партии”, - пишет газета.