Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել` Ալեքսան Կարապետյանի մահվան կապակցությամբ 03/09/2015 13:29 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել պետական-քաղաքական գործիչ, ՀՀ Ազգային ժողովի երկրորդ եւ երրորդ գումարումների պատգամավոր Ալեքսան Կարապետյանի մահվան կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
«Խորապես վշտացած եմ պետական-քաղաքական գործիչ, ՀՀ Ազգային ժողովի երկրորդ եւ երրորդ գումարումների պատգամավոր Ալեքսան Կարապետյանի մահվան կապակցությամբ:
Իր ողջ կյանքի ընթացքում Ալեքսան Կարապետյանը պետական շինարարության ու երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքի ակտիվ մասնակիցն էր` մարդկային եւ մասնագիտական բարձր որակների շնորհիվ վաստակելով արժանապատիվ հեղինակություն եւ հարգանք:
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից անկեղծորեն ցավակցում եւ վշտակցում եմ Ալեքսան Կարապետյանի ընտանիքին, հարազատներին ու մերձավորներին, գործընկերներին եւ կուսակիցներին»:

Спикер парламента Армении выразил соболезнования в связи с кончиной Алексана Карапетяна 03/09/2015 15:48 | Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян направил соболезнование в связи с кончиной государственного и политического деятеля, депутата Национального Собрания РА второго и третьего созывов Алексана Карапетяна.
“Глубоко опечален кончиной государственного и политического деятеля, депутата Национального Собрания РА второго и третьего созывов Алексана Карапетяна.
Всю свою жизнь А.Карапетян был активным участником государственного строительства и общественно-политической жизни страны, снискавшим благодаря своим высоким человеческим и профессиональным качествам достойный авторитет и уважение.
От имени Национального Собрания РА и себя лично искренне соболезную и выражаю сочувствие семье, близким, коллегам и однопартийцам А.Карапетяна”, -говорится в тексте послания, который опубликован на сайте парламента Армении.