Նախկին նախարար Արմեն Մովսիսյանն իր գույքը գրավադրել է՝ «Նաիրիտ»-ի՝ աշխատավարձի գծով պարտքը մարելու համար. «Չորրորդ իշխանություն» 03/06/2015   08:48  |  Մամուլ
«Չորրորդ իշխանություն»-ը գրում է, որ պարզվում է՝ ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախկին նախարար Արմեն Մովսիսյանն իր գույքը գրավադրել է, որպեսզի մարի «Նաիրիտ» գործարանի աշխատակիցներին ամիսներով չվճարված աշխատավարձերը:
շ
Ըստ թերթի՝ գործարար Սիլվա Համբարձումյանը հավաստիացնում է, որ իրեն զանգել են բանկերից մեկից, որտեղ գրավի տակ է դրված Արմեն Մովսիսյանի ունեցվածքը և առաջարկել գնել գրավադրված ապրանքներից մեկը:
Պատասխանելով լրատվամիջոցի հարցին, թե որտեղից նրան նման տեղեկատվություն, կոնկրետ ինչ գույք է գրավադրել Արմեն Մովսիսյանը, Սիլվա Համրարձումյանը պատասխանեց. «Արմեն Մովսիսյանին պետք է քրեական պատասխանատվության ենթարկել: «Նաիրիտի» 200 մլն դոլարն օդ է ցնդել: Հիմա ինքն իր ամեն ինչը գրավի տակ է դրել՝ «Արդշին» բանկում, փող է վերցնում, որ, իմ կարծիքով, աշխատավարձ տան նաիրիտցիներին: Թե չէ ի՞նչ եղավ, որ ամեն ինչ, մեկ էլ, գրավի տակ դրեց: Իր ողջ կարողությունը գրավադրել է, անգամ տունը, Կիրովականի ՏԷՑ-ը: Ինձ առաջարկեցին, որ գնեմ այդ ՏԷՑ-ը, բայց ես ասացի՝ ինչի՞ս ա պետք, հարցրեցի՝ Արմեն Մովսիսյա՞նն ա դրել գրավի, ասացին՝ հա»,– գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Չորրորդ իշխանություն» օրաթերթի` 06.03.2015թ. համարում:
09:30 07/11/2014  |  ՄամուլԴատե՞լ, թե՞ չդատել էներգետիկայի բնական պաշարների նախկին նախարարին. «Հայկական ժամանակ»

“Чоррорд ишханутюн”: Экс-глава Минэнерго Армен Мовсисян заложил свое имущество, чтобы выплатить сотрудникам “Наирита” задолженность по зарплате 03/06/2015   11:35  |  Пресса
Бывший министр энергетики и природных ресурсов Армении Армен Мовсисян заложил свое имущество, чтобы выплатить сотрудникам завода "Наирит" задолженность по заработной плате. Об этом пишет газета “Чоррорд ишханутюн”.
“Как уверяет предприниматель Сильва Амбардзумян, ей позвонили из одного банка, где заложено имущество Армена Мовсисяна, и предложили приобрести кое-что из заложенного”, - пишет издание.
В ответ на вопрос “ЧИ” по поводу того, откуда у нее такие сведения и что конкретно заложил Армен Мовсисян, Сильва Амбардзумян заявила: “Армена Мовсисяна необходимо привлечь к уголовной ответственности: $200 млн завода “Наирит” испарились.
“Сейчас он заложил все свое имущество в “Ардшин” банке, берет деньги, чтобы, как мне представляется, выдать долги сотрудникам “Наирита”. А то зачем ему понадобилось вдруг закладывать все? Он заложил все свое имущество, даже дом, ТЭЦ в Кировакане. Мне предложили купить эту ТЭЦ, но я отказалась: зачем она мне нужна? Я спросила - ее заложил Армен Мовсисян?” Мне ответили – “да”, - приводит слова предпринимателя газета.
11:05 17/10/2013  |  Пресса“Грапарак”: Российская сторона заблокировала сделку по передаче завода “Наирит” нефтяной компании “Роснефть”?