Փոփոխություն՝ ԵԽԽՎ-ի հայկական պատվիրակության կազմում 03/06/2015   15:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովում հայկական պատվիրակության կազմում տեղի է ունեցել փոփոխություն. «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ, անկուսակցական Վահե Հովհաննիսյանը դուրս է եկել պատվիրակության կազմից:
Վ.Հովհաննիսյանի փոխարեն ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության կազմում փոխարինող անդամի կարգավիճակով ընդգրկվել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ, ԲՀԿ մամուլի խոսնակի պաշտոնից հրաժարված Տիգրան Ուրիխանյանը:
Հիշեցնենք, որ ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության կազմում ընդգրկված են 4-ական մշտական և փոխարինող անդամներ:
Պատվիրակության ղեկավարը ՀՀԿ խմբակցության անդամ, ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանն է: Նրանից բացի, պատվիրակության հիմնական կազմում ընդգրկված են ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար, նախօրեին ԲՀԿ նախագահ ընտրված Նաիրա Զոհրաբյանը,  «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը և ՀՀԿ խմբակցության անդամ Արփինե Հովհաննիսյանը:
Պատվիրակության փոխարինող անդամներն են՝ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Նաիրա Կարապետյանը, «Օրինաց երկիր» խմբակցության քարտուղար Մհեր
Շահգելդյանը,  «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից

В составе армянской делегации в ПАСЕ произошли изменения 03/06/2015   16:20  |  Лента новостей
Подавший в отставку с поста пресс-секретаря партии “Процветающая Армения” Тигран Уриханян сменил члена парламентской фракции ППА, беспартийного Ваге Ованнисяна в составе армянской делегации в Парламентской Ассамблее Совета Европы(ПАСЕ).
Напомним, что в состав армянской делегации в ПАСЕ входят восемь депутатов – четверо в основном составе, четверо – в резервном.
Делегацию возглавляет член фракции правящей Республиканской партии Армении, вице-спикер парламента Эрмине Нагдалян.
Кроме нее, постоянными членами армянской делегации в ПАСЕ являются Наира Зограбян (партия “Процветающая Армения”), Левон Зурабян (Армянский национальный конгресс), Арпине Ованнисян (Республиканская партия Армении).
В резервный состав входят Наира Карапетян (РПА), Мгер Шахгельдян(“”Оринац еркир), Армен Рустамян (АРФ “Дашнакцутюн”), и Тигран Уриханян, сменивших Ваге Ованнисяна (“Процветающая Армения).