Նուբարաշենում փոխհրաձգության վայրի բոլոր տեսախցիկներն առգրավվել են. կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ (Տեսանյութ) 03/04/2015   17:44  |  Քրեական խրոնիկոն
«Նուրաբաշեն» ՔԿՀ-ի մոտ հնչած կրակոցների դեպքի կապակցությամբ կատարվում են անհետաձգելի գործողություններ, դեպքի վայրի զննություններ, ճշտվում են ինչպես տուժողների, այնպես էլ՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունները:
Այդ մասին դեպքի վայրում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության պետի տեղակալ Սամվել Տոնոյանը:
Նա նաև նշեց, որ տարածքում առկա բոլոր տեսախցիկներն առգրավվել են և կատարվում է անհրաժեշտ քննչական գործողություններ:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, փաստի առթիվ հարուցել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով և 235-րդ հոդվածի հատկանիշներով:
Նշենք, որ տեղի ունեցած փոխհրաձգության ժամանակ սպանվել են Թադևոսյան Դրաստամատը, Ղազարյան Լևոնը, Նազարյանց Մեսրոպը:

Следователи изъяли записи с камер видеонаблюдения у ереванской тюрьмы “Нубарашен”, где произошла перестрелка(Видео) 03/04/2015   18:01  |  Криминальная хроника
Неотложные следственные действия проводятся в рамках расследования уголовного дела по факту стрельбы у ереванского уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен”, уточняются личности потерпевших и предполагаемых преступников.
Об этом на брифинге с журналистами сообщил заместитель главного управления по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении Самвел Тоноян.
Он также отметил, что записи со всех установленных на месте инцидента камер видеонаблюдения изъяты, проводятся необходимые следственные действия.
По факту стрельбы у ереванской тюрьмы возбуждено уголовное дело по признакам ст. 104 (Убийство) и ст. 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств)УК РА.
Напомним, что во время перестрелки были убиты криминальный авторитет по кличке “Ерордмасци Левик”(Левик с третьего участка) и двое человек из его окружения – Деро и Мосо.