Հրազենային վնասվածք ստացած պռոշյանցի երիտասարդը տեղափոխվել է հիվանդասենյակ 03/04/2015   11:22  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երեկ Պռոշյան գյուղում տեղի ունեցած կրակոցներից տուժած 33-ամյա Արմեն Թադևոսյանի վիճակը կայուն է, նա տեղափոխվել է հիվանդասենյակ: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցի «Արմենիա» ԲԿ-ից, որտեղ նա տեղափոխվել էր հրազենային վնասվածքներով:
Հիշեցնենք՝ երեկ կեսօրին Արմեն Թադևոսյանի վրա կրակել էին գյուղի կենտրոնում` գյուղապետարանի դիմաց: Մեր տեղեկություններով` կրակոցի պատճառը եղել է համագյուղացիներից մեկի հետ վիճաբանությունը:
Մեր ունեցած տեղեկությունների համաձայն՝ Արմեն Թադևոսյանի վրա կրակել են ավտոմեքենայի պատուհանից: Ավտոմեքենան մոտեցել է, հնչել են կրակոցներ, որից հետո այդ ավտոմեքենան արագ հեռացել է դեպքի վայրից:
Գյուղում քննարկվող վարկածի համաձայն՝ ամեն ինչ սկսվել է նրանից, որ Արմեն Թադևոսյանն ապտակել է համագյուղացիներից մեկի երեխային: Բանն այն է, որ օրեր առաջ գյուղի 12-13 տարեկան երեխաներից մեկը ծաղրել է Արմենին այն բանի համար, որ նա մի ոտքից կաղ է: Արմենը զայրացել է, սաստել ու հայհոյել երեխային, իսկ վերջում՝ մի հատ դաստիարակչական ապտակ հասցրել նրան:
Հենց այս ապտակն էլ ճակատագրական է դարձել նրա համար: Երեխայի հորեղբայրը, եղբոր որդուն սաստելու ու խրատելու փոխարեն, պատիվ է պահանջել Արմենից՝ իր եղբոր որդուն ապտակելու համար:
Երեխայի չարությունից սկսված պատմությունն այսպիսով վերաճել է մեծահասակների միջև վիճաբանության ու հաշիվներ պարզելու, իսկ ավարտվել՝ արդեն այսօր տեղի ունեցած կրակոցներով:
Ի դեպ, մեր տեղեկություններով, ավտոմեքենայի մեջ եղել է նաև երեխայի հորեղբայրը:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 235-րդ հոդվածի հատկանիշներով (սպանություն, ապօրինի զենք-զինամթերք կրելը):

Состояние здоровья раненного в результате стрельбы в армянском селе Прошян 33-летнего мужчины стабильное 03/04/2015 11:44 | Актуальная тема
Состояние здоровья раненного в результате стрельбы в армянском селе Прошян 33-летнего Армана Тадевосяна стабильное, его перевели в палату. Об этом ИА “ФактИнфо” сообщили медцентре “Армения”, куда он был доставлен с огнестрельными ранениями.
Напомним, что инцидент со стрельбой произошел накануне в полдень напротив здания сельской администрации. По сведениям агентства, поводом для выстрелов послужила ссора с одним из односельчан.
По имеющей информации, в Армана Тадевосяна стреляли из окна автомобиля, после чего стрелявшие спешно скрылись с места происшествия.
Согласно муссируемым в деревне версиям, все началось с пощечины, которую Арман Тадевосян влепил ребенку одного из его односельчан. Дело в том, что несколько дней назад подросток в возрасте примерно 12-13 лет подшучивал над его хромотой. “Шуточки” подростка разозлили Армана: он попытался приструнить ребенка, отругал его, а затем отвесил шутнику пощечину.
Эта оплеуха и стала для него роковой. Дядя ребенка вместо того, чтобы отругать ребенка и призвать его к порядку, потребовал сатисфакции от Армана за пощечину. Шалости подростка вылились в потасовку и сведение счетов между взрослыми и закончились стрельбой.
По информации агентства, в машине находился также дядя ребенка.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1ст. 34-104(покушение на убийство) и ст. 235 УК РА(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств).