Արտակ Շաբոյանը վերանշանակվեց ՏՄՊՊՀ նախագահ 03/02/2015   12:32  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով Արտակ Շաբոյանը նշանակվել է ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ՝ հինգ տարի ժամկետով:
ՀՀ նախագահը հրամանագիրն ստորագրելիս ղեկավարվել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 5-րդ կետով և հիմք ընդունել «Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 20-րդ հոդվածի 2-րդ մասը:
16:14 04/11/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՏՄՊՊՀ նախագահը պաշտպանեց Սամվել Ալեքսանյանին` արդարացնելով շաքարավազի շուկայում մրցակցության բացակայությունը
09:37 16/05/2014  |  ՄամուլՎարդան Այվազյանը` տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագա՞հ
09:21 29/03/2014  |  ՄամուլԸստ ՏՄՊՊՀ նախագահի՝ Հայաստանը շաքարավազ չի ներկրում, այլ պատրաստում է
16:46 04/02/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀԴՄ-ների, վճարովի կայանատեղերի ու պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային համակարգում հակամրցակցային երևույթների մասին ՏՄՊՊՀ-ն ահազանգեր չի ստացել
21:12 29/01/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՏնտեսական մրցակցության հանձնաժողովն ունի նոր անդամներ
15:39 25/12/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԿեղծ օղիները իրավապահների տիրույթում են
09:32 15/11/2013  |  Մամուլ«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: Մատակարարել են ապրանքներ` իրականից եռակի-քառակի բարձր գներով

Президент Армении переназначил Артака Шабояна на посту главы Госкомиссии по экономической конкуренции 03/02/2015   13:08  |  Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян подписал в понедельник указ о переназначении Артака Шабояна председателем Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Армении сроком на пять лет. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Соответствующий указ президент подписал, руководствуясь пунктом 5 статьи 55 Конституции РА и приняв за основу часть 2ст. 20 закона РА “О защите экономической конкуренции”.