Հայաստանի քաղաքացիները Ռուսաստանում վթարի են ենթարկվել 02/28/2015   09:51  |  Արտակարգ պատահարներ
Փետրվարի 28-ին` ժամը 02:00-ին ՌԴ ԱԻՆ հյուսիս կովկասյան տարածաշրջանային կենտրոնի հերթապահից տեղեկատվություն է ստացվել, որ ժամը 00.15-ին Կովկաս դաշնային ավտոճանապարհին` Զալսկի շրջանի Պսինադուխա գյուղի մոտակայքում, բախվել են «Մերսեդես» մակնիշի բեռնատարը և «Մերսեդես Վիտո» մակնիշի 17DS707 պ/հ միկրոավտոբուսը: Այս մասին տեղեկացնում է Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայք-էջը:
Վթարի արդյունքում Նալչիկի և Զալսկիի ԲԿ-ներ են հոսպիտալացվել ՀՀ քաղաքացիներ Ե.Ե Մանուկյանը (ծնվ.1942թ.) և Կ.Ա. Ավդուլյանը (ծնվ.1993թ.):

Граждане Армении попали в ДТП в России 02/28/2015 10:30 | Чрезвычайное просшествие
Граждане Армении попали в ДТП на федеральной трассе “Кавказ” близ села Псынадаха Зольского района в Кабардино-Балкарии. Сигнал об аварии поступил на пульт дежурного МЧС России за полночь. Как сообщается на сайте министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армении, столкнулись грузовик марки “Мерседес” и микроавтобус “Мерседес Вито” с г/н 17DS707.
Пострадавшие в результате ДТП граждане Армении Е.Е.Манукян, 1942 г.р. и К.А. Авдулян, 1993 г.р. госпитализированы в медцентры Нальчика и Зольского района.