Հակառակորդի դիվերսիոն խմբի ներթափանցման փորձի հետեւանքով սպանվել է հայկական գումարտակի հրամանատարն ու շարքային զինծառայողը 02/28/2015   21:32  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական  քննչական գլխավոր վարչության վարույթում հարուցվել է քրեական գործ` հակառակորդի կողմից ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով երկու անձի  սպանության դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից:
28.02.2015թ` ժամը 14։25-ի սահմաններում, հակառակորդի դիվերսիոն հետախուզական խումբը փորձել է ներթափանցել N զորամասի պահպանության տակ գտնվող մարտական հենակետ, ինչի արդյունքում ստացած հրազենային վնասվածքներից մահացել են նույն զորամասի գումարտակի հրամանատար, փոխգնդապետ Արտակ Սեդրակի Աղեկյանը և ժամկետային զինծառայող, շարքային Հայկ Գրիգորի Բարոյանը։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 13-րդ կետերով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն։

Уголовное дело возбуждено по факту убийства азербайджанскими диверсантами двух армянских военнослужащих 02/28/2015 22:44 | Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено в Главном военном следственном управлении Следственного комитета Армении по факту убийства диверсионно-разведывательной группой ВС Азербайджана двух армянских военнослужащих. Об этом сообщается на официальной странице Следственного комитета Армении в социальной сети Facebook.
Дело заведено по пп. 1 и 13 ч. 2 ст.104 УК РА (убийство двух и более лиц, совершенное группой лиц или организованной группой по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма).Ведется расследование.
“28 февраля с.г., примерно в 14։25 по местному времени диверсионно-разведывательная группа ВС Азербайджана предприняла попытку проникновения в направлении боевых позиций оборонительного участка N-ской воинской части, в результате чего от полученных огнестрельных ранений погибли командир той же воинской части, подполковник Артак Седракович Агекян и солдат срочной службы, рядовой Айк Григорьевич Бароян”, - говорится в сообщении.