ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարողը և Սերբիայի հարկադիր կատարողների ազգային պալատի նախագահը Բելգրադում Փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել 02/26/2015   18:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարող, արդարադատության գեներալ-մայոր Միհրան Պողոսյանի գլխավորած պատվիրակությունը երկօրյա աշխատանքային այցով գտնվում է Սերբիայի Հանրապետության Բելգրադ  քաղաքում: Այս մասին հայտնում է ԴԱՀԿ լրատվական ծառայությունը:
Այցի շրջանակում այսօր՝ փետրվարի 26-ին, ՀՀ արդարադատության նախարարության դատական ակտերի հարկադիր կատարման ծառայության և Սերբիայի հարկադիր կատարողների ազգային պալատի միջև ստորագրվել է Փոխըմբռնման հուշագիր` կողմերի միջև համագործակցության հիմքերի ստեղծման, փոխադարձ կապերի ամրապնդման, համատեղ աշխատանքների համակարգման և իրականացման նպատակով:
Փաստաթղթի ստորագրումից հետո մեկամսյա ժամկետում կստեղծվի համատեղ աշխատանքային խումբ, որը ողջամիտ ժամկետում կմշակի և կողմերի հաստատմանը կներկայացնի ՀՀ ԱՆ դատական ակտերի հարկադիր կատարման ծառայության և Սերբիայի Հանրապետության հարկադիր կատարողների ազգային պալատի միջև համագործակցության  միջոցառումների ծրագիր: Նախատեսվելիք միջոցառումների ցանկի նախանշման և հստակեցման նպատակով կապահովվեն նաև կողմերի միջև փոխադարձ այցելություններ և աշխատանքային քննարկումներ:

Армения и Сербия подписали Меморандум о взаимодействии в сфере принудительного исполнения судебных актов 02/26/2015   18:40  |  Лента новостей
Главный принудительный исполнитель Армении генерал-майор юстиции Мигран Погосян и председатель Национальной палаты судебных исполнителей Сербии Александра Треснев подписали в четверг меморандум о взаимодействии. Об этом сообщает пресс-служба СПИСА Армении.
Меморандум, подписанный в рамках рабочего визита делегации СПИСА Армении в Белград, предусматривает создание основ сотрудничества, укрепление связей, координацию и осуществление совместных работ.
В течение месяца после подписания Меморандума будет создана совместная рабочая группа, которая в разумные сроки разработает и представит сторонам на утверждение программу мероприятий в рамках сотрудничества между ведомствами двух стран. Для уточнения планируемых мероприятий намечены обоюдные визиты и рабочие обсуждения.