Անչափահասի դիակը հայտնաբերել էր մայրը 02/24/2015   16:39  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Արմավիրի մարզի անչափահաս բնակչի մահվան դեպքի առթիվ։
23.02.2015թ.՝ ժամը 16:25-ին, «Արմավիր ԲԿ» ՓԲԸ-ից ՀՀ ոստիկանության Արմավիրի բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ իրենց մոտ է տեղափոխվել 04.02.2000թ. ծնված Արմավիրի մարզի բնակչի դիակը՝ պարանոցի շրջանում առկա օղի հետքով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել է, որ անչափահասի դիակը հայտնաբերել է մայրը՝ փետրվարի 23-ին՝ ժամը 16:15-ի սահմաններում՝ իրենց տան դիմաց գտնվող անասնագոմում հակավորման թելով կախված վիճակում:
Դեպքի առթիվ փետրվարի 24-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին  մասի հատկանիշներով:
Կատարվում է նախաքննություն: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

Уголовное дело возбуждено по факту смерти подростка, найденного повешенным в армянском Армавире 02/24/2015   17:28  |  Криминальная хроника
По факту смерти несовершеннолетнего жителя Армавирской области возбуждено уголовное дело. Об этом сообщили в Следственном комитете Армении.
23 февраля, примерно в 16:25 из медцентра “Армавир” в полицию поступил сигнал о том, что к ним доставлено тело жителя Армавирской области со следами от петли на шее.
В ходе подготовки материалов по данному факту выяснилось, что подросток был обнаружен в хлеву повешенным на тюковой веревке. Тело мальчика обнаружила его мать днем, 23 февраля.
По данному факту 24 февраля в следственном управлении СК Армении по Армавирской области возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1ст. 110 УК РА(доведение до самоубийства).