Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առթիվ 02/23/2015   12:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի Շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առթիվ: Այդ մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայք էջից:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ՝ Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առթիվ:
Ձեզնից յուրաքանչյուրը` հողի մշակ թե բանվոր, շինարար թե ուսուցիչ, բժիշկ թե գիտաշխատող, հայրենիքի պաշտպան է, նույնիսկ այն փոքրիկ մանուկը, որ այսօր ծնվել է մեր այս հինավուրց հողի վրա եւ վաղը պետք է հասակ առնի ու տեր կանգնի իր երկրին:
Ես առանձնակի ջերմությամբ եմ ուզում շնորհավորել այս պահին hայրենիքի պաշտպանության դիրքերում կանգնած մեր զինվորներին, բոլոր նրանց, ովքեր ամուր ու անսասան են պահում հարազատ Արցախի սահմանները` չխնայելով նույնիսկ սեփական կյանքը: Աչքի առաջ ունենալով հերոս պապերի ու հայրերի օրինակը եւ շարունակելով նրանց սուրբ գործը` նրանք արդեն հիմա իրենց քաջագործությամբ ու սխրանքով գրում եմ մեր նորօրյա պատմության հաղթական էջերը: Հավերժ փառք ու պատիվ հայրենիքի նվիրյալներին:
Թանկագի՛ն արցախցիներ,
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիդ այս հիշարժան տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ` ձեր հայրենանվեր առաքելության իրականացման ճանապարհին»:

Президент НКР поздравил соотечественников с Днем защитника Отечества 02/23/2015   13:02  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Дня защитника Отечества. Текст послания приводит пресс-служба главы НКР:
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с Днем защитника Отечества!
Каждый из вас - земледелец и рабочий, строитель и учитель, врач и научный сотрудник, даже маленький ребенок, который родился сегодня на нашей древней земле и завтра должен вырасти и стать ее хозяином, является защитником Родины.
С особой теплотой хочу поздравить наших солдат, стоящих сейчас на страже рубежей Отчизны, всех тех, кто сохраняет прочность и неприкосновенность границ родного Арцаха, не жалея даже собственной жизни. Следуя примеру героических отцов и дедов и продолжая их святое дело, они уже сегодня своей отвагой и мужеством вписывают победные страницы в нашу новейшую историю. Вечная слава и честь преданным сынам Отечества!
Вновь поздравляю всех с этим знаменательным праздником и желаю мира, крепкого здоровья и больших успехов в осуществлении вашей патриотической миссии”.