Գյումրեցի աղջկա` տնից հեռանալու գործը նոր երանգներ է ստանում 02/23/2015 16:03 | Քրեական խրոնիկոն
Փետրվարի 17-ին կորած ու օրեր անց Երևանում հայտնաբերված Գյումրեցի աղջկա վերաբերյալ քննության արդյունքում հարուցվել է քրեական գործ` սեռական ոտնձգության համար՝ բռնաբարության
«Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան ՀՀ Քննչական կոմիտեից հաստատեցին միայն, որ քրեական գործ է հարուցվել, սակայն հրաժարվեցին նշել, թե որ հոդվածով` ասելով, որ խոսքը վերաբերում է անչափահասի։
Հիշեցնենք՝ 14-ամյա Քրիստինան հայտնաբերվել էր Երևանում: Սակայն պարզվել է, որ մինչ այդ նա նաև Արարատի մարզում է եղել:
Շրջանառվող վարկածների համաձայն՝ Քրիստինան զինծառայող ընկեր է ունեցել, Արարատի մարզի զորամասում: Մեկ այլ վարկածի համաձայն էլ աղջիկը հարում է էմո շարժմանը: Եվ նրա՝ տնից փախչելու ու ՀՀ մարզերում ու մայրաքաղաքում շրջելու պատճառը հենց դա է եղել:
Ի դեպ, աղջիկը հայտնաբերվել էր այն բանից հետո, երբ տնից հեռանալուց մի քանի օր անց զանգահարել էր տուն, խոսել տատիկի հետ և խնդրել օգնել իրեն տուն վերադառնալ:

Дело об исчезновении14-летней жительницы Гюмри принимает новый оборот 02/23/2015 16:49 | Криминальная хроника
В связи с недавним исчезновением 14-летней жительницы Гюмри, которая нашлась в Ереване, возбуждено уголовное дело.
Имеющуюся у ИА “ФактИнфо" информацию подтвердили в Следственном комитете Армении. В ведомстве также отметили, что не могут сообщить, по какой статье возбуждено уголовное дело, так как речь идет о несовершеннолетней.
Напомним, пропавшую без вести 17 февраля с.г. 14-летнюю девочку из Гюмри Кристину Хачатрян нашли в Ереване. Выясняется, что до того, как попасть в столицу, девочка побывала также в Араратской области.
По одной из версий, Кристина поехала навестить своего друга, который был призван в воинскую часть, дислоцированную в Араратской области. По другой версии, девочка, возможно, примыкает к движению “Эмо”.
14-летнюю Кристину Хачатрян правоохранители нашли в Ереване, после того, как она позвонила своей бабушке и попросила ее помочь ей вернуться домой.