Մահացավ վրաերթի ենթարկված նաեւ երկրորդ փոքրիկը. վարորդը կալանավորվել է 02/22/2015   19:06  |  Քրեական խրոնիկոն
Բժիշկներին չի հաջողվել փրկել փետրվարի 19-ին Մարաշում վրաերթի ենթարկված երկրորդ փոքրիկի կյանքը. այսօր փոքրիկը մահացել է:
ՀՀ քննչական կոմիտեից տեղեկացրեցին, որ վարորդ Ռազմիկ Ավետիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի երրորդ մասով` տրանսպորտային միջոց վարող անձի կողմից ճանապարհային երթևեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելու համար, որն առաջացրել է երկու մարդու մահ: Քննիչը նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու միջնորդություն է ներկայացրել դատարան, ինչը բավարարվել է:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ փետրվարի 19-ին՝ ժամը 11:30-ի սահմաններում, քաղաքացի Ռ.Ավետիսյանի վարած «Ֆոլքսվագեն» մակնիշի ավտոմեքենան ընթացել է Մարաշի Արմենակյան փողոցով Հերացու փողոցի ուղղությամբ, շուրջ 40կմ/ժ արագությամբ: Հասնելով Արմենակյան փողոցի թիվ 122 հասցեի դիմաց՝ վրաերթի է ենթարկել 82-ամյա Անահիտ Կարապետյանին, ապա՝ դուրս եկել երթեւեկելու գոտուց եւ բարձրանալով մայթին վրաերթի ենթարկել 29-ամյա Աննա Հարությունյանին, նրա մանկահասակ երկվորյակ որդիներին, այնուհետեւ բախվել ցանկապատին: Վրաերթի հետեւանքով մանկահասակ երեխաներից մեկը մահացել էր հենց վրաերթի օրը, իսկ երկրորդ երեխան` այսօր:
Դեպքի առթիվ  Երեւանի քննչական վարչության վարույթում հարուցվել է քրեական գործ: Կատարվում է նախաքննություն:

Скончался второй младенец, пострадавший в результате наезда “Фольксвагена” в ереванском округе Норк-Мараш 02/23/2015 09:14 | Криминальная хроника
Пострадавший в результате наезда 8-месячный Тигран Арутюнян скончался в больнице.
Инцидент произошел 19 февраля примерно 11.30 по местному времени на ереванской улице Арменакяна. Автомобиль марки «Volkswagen», за рулем которого находился Размик Аветисян, сбил 29-летнюю Анну Арутюнян, коляску с братьями-близнецами и 82-летнюю Анаид Карапетян. В результате наезда один из младенцев погиб, а его брат-близнец скончался в больнице в воскресенье, 22 февраля. Сообщается, что водитель автомобиля ехал по указанной улице на скорости 40км/ч.
Как сообщили в Следственном комитете Армении, Размику Аветисяну предъявлено обвинение по ч. 2ст. 242 УК РА в нарушении лицом, управляющим автомобилем или другим механическим транспортным средством, правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшем по неосторожности смерть человека. Суд удовлетворил ходатайство следствия об избрании в отношении меры пресечения в виде заключения под стражу.
Ранее сообщалось, что Аветисян страдает эпилепсией и несколько лет назад перенес инфаркт и сложнейшие операции на сердце. В день трагического инцидента он потерял сознание, в результате чего автомобиль, которым он управлял, слетел с проезжей части дороги на тротуар и, протаранив пешеходов, врезался в решетччатое ограждение.
По данному факту в следственном управлении по г.Ереван возбуждено уголовное дело. Ведется следствие.