10 000 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ 02/21/2015   13:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, փետրվարի 15-ից 21-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 900 անգամ:
Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10 000 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկայնքով մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:
20:07 05/02/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՀայ գյուղացու նկատմամբ սպանության փորձի դեպքով հարուցվել է քրեական գործ

Азербайджан нарушил режим прекращения огня более 900 раз - Минобороны НКР 02/21/2015   14:07  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 15-го по 21-е февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано более 900 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций было произведено более 10 000 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Передовые подразделения АО НКР дали соразмерный ответ на агрессивные действия противника и предприняли необходимые шаги по надежной защите боевых позиций вдоль всей протяженности линии соприкосновения.
14:22 14/02/2015  |  Лента новостейЗа неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня более 1000 раз - Минобороны НКР