ԲՀԿ շարքերը սկսել են լքել նաև շարքային կուսակցականները. «Հրապարակ» 02/20/2015   08:14  |  Մամուլ
Ինչպես գրում է «Հրապարակ»-ը, «ԲՀԿ շարքերը սկսել են լքել նաև շարքային կուսակցականները, ինչը երեկ հաստատել է Արագածոտնի մարզի Գեղարոտի գյուղապետ Սմբատ Բայրախտարյանը:
Թե ինչու է գյուղապետը 8 տարի ԲՀԿ-ին անդամակցելուց հետո դիմում ներկայացրել, նա չի բացատրել, ասել է, թե այդպես էր ուզում, և վերջ:
Արդյոք դուրս գալու դիմումը պայմանավորվա՞ծ է ԲՀԿ-ի շուրջ ընթացող վերջին գործընթացներով, կա՞ հիասթափություն կուսակցությունից. գյուղապետը կանխել է՝ հորդորելով «ավելորդ» հարցեր չտալ. «Նպատակահարմար չեմ գտել, դուրս եմ եկել, իմ կարծիքով եմ դուրս եկել ու վերջ: Չեմ ուզում երկար խոսեմ… որոշումս էլ բեկման ենթակա չէ: Ես ուզում եմ անկուսակցական մնամ, որ չենթարկվեմ ոչ մեկին, ծառայեմ պետությանս»:
Իսկ թերթի հարցին, թե ճի՞շտ է, որ իր շրջապատում ուրիշներն էլ են դուրս գալու դիմում գրել, գյուղապետն ասել է. «Կարող է տեսնեն ես դուրս եմ գալիս, իրենք էլ դուրս գան»:

Ряды “Процветающей Армении” начали покидать и рядовые члены партии – газета “Грапарак” 02/20/2015   11:04  |  Пресса
Ряды “Процветающей Армении” начали покидать и рядовые члены партии, что накануне подтвердил глава сельской администрации Гегарота Армавирской области Смбат Байрахтарян. Об этом пишет газета “Грапарак”.
На вопрос, что послужило причиной его выхода из состава ППА после 8 лет членства в партии и связано ли это с последними событиями, глава села ответил: “Я не счел целесообразным оставаться в партии. Не хочу долго говорить об этом… мое решение не подлежит отмене. Я хочу быть беспартийным, никому не подчиняться и служить государству”.
На что касается информации о выходе из рядов партии других членов, глава села отметил: “Может, увидят, что я выхожу, и последуют моему примеру”.