Մովսես Հակոբյանը Մինսկի խմբի համանախագահների հետ քննարկել է շփման գծում տիրող իրադրությունը 02/19/2015   11:16  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այսօր ԼՂՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ջեյմս Ուոռլիկին և Պիեռ Անդրիոյին: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկը:
Հանդիպման ընթացքում համանախագահները բանակի հրամանատարին են ներկայացրել իրենց տարածաշրջանային այցի արդյունքները, քննարկել հակամարտության կարգավորման հնարավոր հեռանկարները:
Այնուհետև նրանց խնդրանքով Մովսես Հակոբյանն անդրադարձել է շփման գծում տիրող իրադրությանն ու հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերին:

Глава Минобороны НКР обсудил с сопредседателями МГ ОБСЕ ситуацию на линии соприкосновения 02/19/2015   11:23  |  Актуальная тема
Министр обороны Нагорно-Карабахской Республики, командующий Армией обороны НКР, генерал-лейтенант Мовсес Акопян принял в четверг сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова (Россия), Джеймса Уорлика (США) и Пьера Андрие (Франция). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
На встрече присутствовали также личный представитель действующего председателя ОБСЕ, посол Анджей Каспршик.
В ходе встречи посредники представили Мовсесу Акопяну итоги своего регионального визита, а также обсудили возможные перспективы урегулирования карабахского конфликта.
По просьбе сопредседателей Мовсес Акопян коснулся ситуации на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана, а также случаев нарушения режима прекращения огня.